Co można robić po socjologii??

To, co kiedyś absorbowało użytkowników.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
admin
moderator
Posty: 232
Rejestracja: wt paź 12, 2004 2:00 am
Kontakt:

Co można robić po socjologii??

Post autor: admin »

Wysłano dnia 23-03-2007 o godz. 09:27:21

domi91 napisał "
WITAM SERDECZNIE :)

JESTEM UCZENNICĄ 3KLASY GIMNAZJUM.I MUSZE PODJAC DECYZJE O WYBOZE SZKOŁY. PO DŁUZSZYM ZASTANOWIENIU POSTANOWIŁAM IZ JEDNO ZE SWOICH PODAN ZŁOZE W LICEUM PROFILOWANYM O PROFILU SOSJOLOGIA.

I WŁAŚNIE MAM PYTANIE W TEJ SPRAWIE !!!!

CO JA MOGĘ ROBIC PO UKOŃCZENIU TAKIEJ SZKOŁY ???

GDZIE DOSTANE PRACE?
CO BĘDĘ ROBIĆ?
PO UKOŃCZENIU TAKIEJ SZKOŁY BĘDĘ MIAŁA MATURE ORAZ WYKSZTAŁCENIE SREDNIE TAK ?
A MOZE COS JESZCZE?
PO UKOŃCZENIU TEJ SZKOŁY MUSZE IŚĆ NA STUDIA UZUPELNIAJĄCE ABYM MOGŁA PRACOWAC ??

BARDZO PROSZE O RADY !!

Z GORY BARDZO DZIEKUJE :)"

Re: Co mozna robic po socjologii??
przez Xylomena dnia 07-04-2007 o godz. 15:44:05


Dominiko (jak przypuszczam), jezeli znalazłaś szkołę o profilu - socjologia, to najlepiej do niej skieruj swoje pytania. Nie słyszałam zeby w liceach tworzono takie profile. A nawet jeśli się nie mylisz, to profil w liceum nie daje zawodu, tylko rozszerzoną wiedzę pod kątem dalszej nauki. Skoro na szkole średniej chciałabyś zakończyć swoją edukację, to legitymujące Cię papiery po takim liceum będą mówiły o wykształceniu średnim ogólnym, jak słusznie zgadujesz. O niczym więcej.
Natomiast Twoje pytanie o to co musisz zrobić, aby móc pracować, jest bądź niedokończone (jeśli pytasz o prace w zawodzie socjologa), bądź świadczące o jakiejś Twojej ogromnej alienacji od świata, braku spostrzegawczości, zupełnie niepredysponującej do zawodu socjologa. Czyzbyś nie znała osób nieposiadających wyzszego wykształcenia, a mimo to pracujących? Studia uzupełniające, to studia po studiach, tylko w innym szczeblu trudności, więc Tobie daleko jeszcze do martwienia nimi.
Dominisiu, zycie społeczne tylko na pozór jest ciągiem stawianych Ci wymagań przed kazdą czynnością, którą podejmujesz. Wolność osobista człowieka jest duzo większa niz to wynika z doświadczeń, które w dzieciństwie mozna nabyć w róznych placówkach tzw. wychowawczych (w tym szkołach). Ludzie poszukujący kompleksowego zagospodarowania mimi samymi (zasobami ludzkimi) w zasadzie są predysponowani jedynie do zycia w wojsku bądź zakonach, reszta musi działać w oparciu o tzw. kreatywność. Bardzo Ci zyczę jej wykształcenia w sobie
- Xylomena
(Przepraszam za brak liter - z - z kropką, ale to wina tutejszego programu)

Re: Co mozna robic po socjologii??
przez Minhoi dnia 17-09-2007 o godz. 20:21:33


Zatem, Xylomeno, nie zgodzę się z Tobą w ostatniej kwestii, iz osoby poszukujące zarządzania sobą powinni lądować w wojsku. Wojsko Polskie jako pracodawca proponuje rozne inne stanowiska poza wykonywaniem sluzby. Niezbedne są umiejetnosci tzw. twarde ale takze miekkie - aby moc adoptowac sie do roznych warunkow. Musza tez wykazywac sie odpornoscia, odpowiedzialnoscia i wyobraznia - nie mam tu na mysli szeregowcow tylko wojskowych zyjacych w rzeczywistosci wojskowej na co dzien. A jesli chodzi o kompleksowe zagospodarowanie zasobem ludzkim to prędzej sklonna jestem do pomyslenia w ten sposob o kreatywnej wykształconej szerokiej kadrze sprzedazowej, ktora w swej elastyczosci, materialnej ambicji i kreatywnej harówie jest w stanie poddac sie całkowicie wladzy ktora przelewa mu premie na konto. Minhoi.

Re: Co mozna robic po socjologii??
przez nalya dnia 27-01-2008 o godz. 16:55:26


aż się zarejestrowałam...

PO UKOŃCZENIU TAKIEJ SZKOŁY BĘDĘ MIAŁA MATURE ORAZ WYKSZTAŁCENIE SREDNIE TAK ?

co robią nauczyciele w gimnazjach, skoro dzieciaki nie wiedzą czy po ukończeniu liceum będą miały maturę?????

dla mnie to jakaś paranoja...

Re: Co mozna robic po socjologii??
przez socjomordeczka dnia 05-01-2011 o godz. 16:19:48


dokładnie, co za braki. Świetnie, że "szukasz odpowiedzi" na te pytania. Niestey muszę Cię zmartwic, robisz to (delikatnie mówiąc) w kiepski sposób. Naprawdę nie wiedziałaś żer po liceum jest średnie wykształcenie? Czym prędzej wybierz się do swojej nauczycielki bądź najuczyciela WOSU i zadaj te pyatnia(ale mądrze!!) Poszoeraj w internecie! Przeczytaj WSZYSTKO co jest na stronie internetowej tej szkoły, którą wybrałaś,a najlepiej się do niej wybierz na dzień otwarty.

powodzenia.....
ODPOWIEDZ