Lergetporer-Jakimow Anna (red.) - Edukacja regionalna młodzieży w rodzinie, szkole i środowisku

Recenzje książek.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
admin
moderator
Posty: 232
Rejestracja: wt paź 12, 2004 2:00 am
Kontakt:

Lergetporer-Jakimow Anna (red.) - Edukacja regionalna młodzieży w rodzinie, szkole i środowisku

Post autor: admin »

Edukacja regionalna jak przekonuje nas o tym codzienność z jednej strony jest obszarem nowym, z drugiej zaś pamiętającym bardzo dawne czasy. Zauważalne jest to w sferze różnorodnych działań podejmowanych zarówno przez rodziców, pedagogów czy działaczy oświatowo-kulturalnych.
Jak się jednak okazuje edukacja regionalna młodzieży w rodzinie, szkole i środowisku jest pomysłem stosunkowo młodym, co można zauważyć w publikacji Anny Lergetporer-Jakimow pt. Edukacja regionalna młodzieży w rodzinie, szkole i środowisku.
Treści niniejszej książki są ujęte w dwóch rozdziałach. Pierwszy rozdział zajmuje się zagadnieniem ukazującym zależności zachodzące pomiędzy edukacją regionalną a rodziną, natomiast drugi zależności pomiędzy młodzieżą a regionalizmem.
Wykład całego opracowania składa się z uporządkowanych i przejrzystych materiałów konferencyjnych, Konferencji która odbyła się w Szczawnie Zdroju 27 kwietnia 2001 oraz XXIV Dolnośląskich Spotkań Regionalnych w Jaworze 11-12 maja 2001 roku. Lektura treści niniejszej książki dostarczy czytelnikowi obszernej treści z dziedziny edukacji regionalnej młodzieży w rodzinie, szkole i środowisku.
Warto zwrócić uwagę na niezwykły walor recenzowanej pracy, który można upatrywać w wypowiedziach wyrażonych w różnych formach przez dolnośląskich regionalistów. Zagadnienia opisane w niniejszej książce stanowią obraz współdziałania towarzystw regionalnych, które wykazują potrzebę współdziałania z rodziną i szkołą, co zagwarantowałoby skuteczne zbliżenie młodzieży do dziedzictwa narodowego, jak też pielęgnowania i szanowania tradycji polskich i innych narodów.
ODPOWIEDZ