Konkurs! Depresja - choroba społeczna XXI wieku

Konkursy, które były organizowane na poprzedniej wersji wortalu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
admin
moderator
Posty: 232
Rejestracja: wt paź 12, 2004 2:00 am
Kontakt:

Konkurs! Depresja - choroba społeczna XXI wieku

Post autor: admin »

Wysłano dnia 04-04-2011 o godz. 13:04:04 przez admin

Kolejny konkurs, który właśnie ogłaszamy, dotyczy tematyki „Depresja - choroba społeczna XXI wieku”.
Czemu nad chorym na depresję każdy się lituje, a nad alkoholikiem nie? Czemu alkoholik jest potępiany społecznie, a chory na depresję już nie? Siedzący całe dnie, jak kłoda chory na depresję równie destrukcyjnie działa na otaczających go ludzi, jak pijany w sztok alkoholik. A nawet, może gorzej, bo alkoholika zwykły człowiek w jakiejś formie potrafi zrozumieć (nie pochwalać, zrozumieć) i „włączyć” przed nim „mechanizmy obronne”, a taką mającą tylko ukrywane pretensje do całego świata kłodę rozumie mało kto, a już na pewno nie dzieci, jeśli takowe posiada. To co z tego, że ona przejmuje się każdym słowem? Co z tego? Robi to w sposób chory. Interesuje się sobą, swoimi relacjami, a nie innymi. Innych to tylko i wyłącznie krzywdzi.
Pozytywne kampanie adresowane do chorych na depresję odnoszą raczej mizerny skutek. Może pora na kampanie negatywną. Może „Idź się lecz, popaprany egoisto! Leki antydepresyjne istnieją i są skuteczne”.
Pomysł rodem z „Nowego Wspaniałego Świata”? Trochę. Ciekawe, jak do problemu ustosunkują się nasi kochani miłośnicy socjologii.
Zapraszam do pisania.

Regulamin konkursu znaleźć można na stronie: http://socjologia.pl/viewtopic.php?f=61&t=3567
ODPOWIEDZ