Woskowski Jan - Socjologia wychowania

Recenzje książek.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
admin
moderator
Posty: 232
Rejestracja: wt paź 12, 2004 2:00 am
Kontakt:

Woskowski Jan - Socjologia wychowania

Post autor: admin »

W dzisiejszych czasach wychowanie dziecka nie jest zadaniem łatwym. Prawdopodobnie jest trudniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Niezwykle cenną pomocą okazuję się być szeroki dostęp do przeróżnych materiałów pomocniczych, do której nie mieli dostępu nasi dziadkowie ani nawet nasi rodzice.
Ciekawą propozycją z przytoczonych powyżej tzw. materiałów pomocniczych stanowi publikacja Jana Woskowskiego pt. ,,Socjologia wychowania”, w której prezentuje on socjologie wychowania jako jedną z dziedzin socjologii ściśle związaną z pedagogiką społeczną.
Książka J. Woskowskiego składa się z sześciu rozdziałów, które razem tworzą spójną całość omawiając ważniejsze problemy z zakresu socjologii wychowania oraz uwzględniając zagadnienia z dziedziny wychowania przedszkolnego.
Lektura niniejszej publikacji umożliwia czytelnikowi zapoznanie się ze społecznymi uwarunkowaniami społecznymi. Ukazuje zachodzące w nim zmiany oraz podstawowe kategorie socjologii niezbędnych do analizy oraz opisu zjawisk i procesów wychowawczych.
Treść książki, jaki i jej konstrukcja stanowią uporządkowany i przejrzysty układ, który zainteresuje nie tylko pedagogów, ale chętnie sięgną po niego rodzice.
ODPOWIEDZ