Kamińska Mirella, Siewierski Bogdan i in. - Panowanie nad stresem

Recenzje książek.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
admin
moderator
Posty: 232
Rejestracja: wt paź 12, 2004 2:00 am
Kontakt:

Kamińska Mirella, Siewierski Bogdan i in. - Panowanie nad stresem

Post autor: admin »

Stres – chciałoby się powiedzieć: „normalna rzecz” ale po przeczytaniu książki „Panowanie nad stresem” czytelnik z całą pewnością zmieni zdanie, ponieważ uświadomi sobie jak duże znaczenie w naszym życiu pełni to zjawisko.
Książka zawiera bardzo wiele interesujących informacji o zjawisku, jak najbardziej aktualnym, czyli stresie. Znajdujemy w niej jasno zdefiniowane pojęcie stresu oraz źródła stresu. Autorzy zadbali również o zaznajomienie czytelnika z zagadnieniami związanymi z opisywanym zagadnieniem a mianowicie o pojęcie konfliktu wewnętrznego i sposobów jego rozwiązywania oraz konfliktów interpersonalnych – co wzbogaca niniejszą pozycję o dodatkowe informacje. Książka zawiera także tematykę powiązania osobowości człowieka ze stresem – osobiście polecam ten podrozdział, jest interesujący i „wciąga”. I oczywiście nie mogło zabraknąć zagadnienia stresu w miejscu pracy, najbardziej powszechnego w naszym otoczeniu.
Oprócz pojęcia, źródeł stresu, zagadnienia konfliktów, wpływu osobowości na stres „Panowanie nad stresem” dostarcza czytelnikowi zestaw sposobów rozładowania stresu. A więc autorzy książki nie pozostawili czytelnika bez wskazówek dotyczących przykładowo technik relaksacyjnych w celu pozbycia się stresu. Jak również poświęcają rozdział książki zagadnieniu stylu życia chroniącego przed stresem.
ODPOWIEDZ