Jedlewska Barbara - Animatorzy kultury wobec wyzwań edukacyjnych

Recenzje książek.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
admin
moderator
Posty: 232
Rejestracja: wt paź 12, 2004 2:00 am
Kontakt:

Jedlewska Barbara - Animatorzy kultury wobec wyzwań edukacyjnych

Post autor: admin »

Książka Barbary Jedlewskiej przedstawia sposób funkcjonowanie animatorów w naszym kraju w aspekcie kultury w środowi­skach lokalnych w latach '90. Oprócz tego pozycja ukazuje istotność tejże działalności w odniesieniu do teraźniejszych wyzwań edukacyjnych, które stoją przed każdym człowiekiem.
Animatorzy kultury wobec wyzwań edukacyjnych to można powiedzieć forma dokumentu. Lecz jednocześnie jest hołdem i wyrazem uznania dla włożonej pracy animacyjnej, zarówno dla nauczycieli, jak i pracowników kultury. Bo przecież to te właśnie osoby w ciężkich warunkach społecznych i gospodarczych w naszym kraju realizują w praktyce procedurę edukacji kulturalnej na obszarach lokalnych.
Autorka podzieliła swoje rozważania w książce na cztery części. W pierwszej części zaprezentowała zagadnienia związane z edukacją i kulturą czyli z aktualnymi problemami i wyzwaniami. W drugiej części zawarła animację społeczno – kulturalną jako metodę edukacji, a natomiast w części trzeciej opisała animatorów kultury lat ’90, a więc ich osobowość, kompetencje i działalność edukacyjną. W części czwartej książki zaprezentowany jest projekt optymalizacji działań w zakresie edukacji kulturalnej środowisk lokalnych.
Polecam również tę pozycję ze względu na zachęcającą pod względem estetycznym szatę graficzną.
ODPOWIEDZ