lg Frances L., Bates Ames Louise, Baker Sidney M. - Rozwój psychiczny dziecka od 0 do 10 lat. Poradnik dla rodziców, psy

Recenzje książek.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
admin
moderator
Posty: 232
Rejestracja: wt paź 12, 2004 2:00 am
Kontakt:

lg Frances L., Bates Ames Louise, Baker Sidney M. - Rozwój psychiczny dziecka od 0 do 10 lat. Poradnik dla rodziców, psy

Post autor: admin »

Podstawowym, naturalnym środowiskiem oraz fundamentalną komórką społeczną w życiu każdego człowieka jest rodzina. Jest jedną z najważniejszych instytucji społecznych, która prowadzi do zaspokojenia podstawowych potrzeb społeczeństwa. Jednak pełnia rodzinnego szczęścia następuje zazwyczaj wtedy, gdy w rodzinie pojawi się dziecko.
Dziecko jak każda istota ludzka stanowi niepowtarzalną indywidualność zarówno w najbliższym otoczeniu jakie tworzy rodzina, jak również jest kształtowana przez czynniki świata zewnętrznego. Bardzo duży wpływ na zachowanie dziecka ma zarówno odziedziczona przez dziecko struktura fizyczna, a także etap rozwoju jaki w danym momencie osiągnie.
Na pewno nie jeden rodzic zastanawiał się tysiące razy nad dziwnymi zachowaniami swojej pociechy, które wzbudzało niepokój jak również typowymi, zwyczajnymi kłopotami związanymi z wychowaniem dziecka. Poradnik Ilga Francesa L. i Bates’a Ames’a Louise’a i Baker’a Sidney’a M. pt. Rozwój psychiczny dziecka od 0 do 10 lat. Poradnik dla rodziców, psychologów i lekarzy, pomoże zrozumieć zarówno specyficzne zachowania dziecka jak i przyswoić wiedzę z zakresu zdrowia fizycznego i psychicznego dziecka, zanim się jeszcze się one pojawią.
Publikacja Ilga Francesa L. i Bates’a Ames’a Louise’a oraz Baker’a Sidney’a M. składa się dwudziestu dwóch rozdziałów , z których każdy w szczegółowy sposób przybliża tematykę rozwoju psychicznego dziecka od 0 do 10 lat.
Niniejsza lektura poradnika dla rodziców, psychologów i lekarzy stanowi bogaty zbiór zagadnień dotyczących rozwoju dziecka, które poszerzą zasób wiedzy każdego czytelnika sięgającego po niniejszą książkę.
Całość opracowania prowadzona jest w spójny, konsekwentny i przejrzysty sposób, co czyni ją pożądaną lekturą dla każdego rodzica.
ODPOWIEDZ