Dąbrowska-Kaczorek Małgorzata, Banasik Przemysław - Jak wygrać z mobbingiem?

Recenzje książek.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
admin
moderator
Posty: 232
Rejestracja: wt paź 12, 2004 2:00 am
Kontakt:

Dąbrowska-Kaczorek Małgorzata, Banasik Przemysław - Jak wygrać z mobbingiem?

Post autor: admin »

Pomimo tego, że każdy człowiek chciałby żyć w świecie pełnym dobra i piękna to jednakże rzeczywistość jest inna. I tego nieprzyjemnego aspektu życia dotyczy opisywana pozycja książkowa: „Jak wygrać z mobbingiem?”.
Książka zawiera w swej treści zarówno informacje dla pracodawców, którzy być może po jej przeczytaniu uświadomiliby sobie, że nie mają do czynienia z maszynami ale żywymi organizmami ludzkimi, jak też i do pracowników, którzy czują się źle w pracy z powodu pracodawcy i nie wiedzą jak sobie poradzić z tym problemem.
Po przeczytaniu książki nasuwa się wniosek, że celem autorów było dostarczenie fachowych informacji o sposobach skutecznego rozwiązania problemu, jakim jest mobbing, jak również zainspirowanie, zaszczepienie w czytelniku siły do walki o własną godność.
„Jak wygrać z mobbingiem?” uświadamia, że mobbing jest zjawiskiem, które w konsekwencji przynosi duże straty dla zdro­wia pracownika. Na uwagę w książce zasługuje także rozdział poświęcony umiejętności współdziałania z trudnymi ludźmi i kontrolowania własnych emocji.
Autorzy nie przedstawiają jedynie suchej wiedzy teoretycznej ale również popierają ją wieloma przykładami praktycznymi wskazówkami jak sobie radzić w określonych sytuacjach – co stanowi pewnego rodzaju poradnik dla czytelnika. „Jak wygrać z mobbingiem?” przyczyniło się już do uświadomienia wielu czytelnikom ich własnych i cudzych uczuć.
ODPOWIEDZ