Chełpa Stanisław, Witkowski Tomasz – Psychologia konfliktów

Recenzje książek.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
admin
moderator
Posty: 232
Rejestracja: wt paź 12, 2004 2:00 am
Kontakt:

Chełpa Stanisław, Witkowski Tomasz – Psychologia konfliktów

Post autor: admin »

„Psychologia konfliktów” to niezwykle cenna książka, ponieważ zawiera w swych treściach opis tak codziennego, a jednocześnie jak znaczącego problemu jakim są konflikty. Bo któż ich nie doznaje codziennie? Czy to w domu, czy w pracy, czy też na przystanku autobusowym? Do konfliktów dochodzi wszędzie, a większość z nas nie potrafi sobie z nimi poradzić.
I tutaj pojawia się rozwiązanie tego braku wiedzy – jest to pozycja książkowa S. Chełpy i T. Witkowskiego pt: „Psychologia konfliktów”! Można w niej odnaleźć szereg cennych informacji o przyczynach konfliktów, o istocie konfliktu, o pseudorozwiązaniach konfliktu, a więc o tym kiedy błędnie nam się wydaje, że konflikt jest rozwiązany. Ale nie tylko, ponieważ autorzy zadbali także o to, aby udzielić czytelnikowi wskazówek na temat rozpoczęcia rozwiązywania konfliktu oraz technik wspomagających efektywne zarządzanie konfliktami i ich rozwiązywania.
Szeroki zakres tematyczny konfliktu, jaki zawiera „Psychologia konfliktów” uzasadnia zamieszczenie w tejże książce zagadnienia interwencji w konflikt, czyli metod rozwiązywania konfliktu przez osoby neutralne poprzez np. mediację, arbitraż.
Moim zdaniem każdy człowiek niezależnie od wieku znajdzie w tej książce informacje dla siebie i będzie potrafił zastosować je w życiu codziennym z pozytywnym skutkiem!
ODPOWIEDZ