socjologia plus ekonomia?

Filozofia społeczna, psychologia społeczna, etyka, antropologia kulturowa
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rosemadder
*
Posty: 1
Rejestracja: czw paź 06, 2011 2:00 am

socjologia plus ekonomia?

Post autor: rosemadder »

Witam serdecznie.

Krótkie intro. Postanowiłam studiować socjologię, nie ze strachu przed matmą, nie z braku laku, lecz z zapału, który rozbudził się we mnie w liceum. I tak o to zostałam studentka socjologii UJ. Niestety, ale dopiero teraz (a jestem na II roku) dotarło do mnie, że te studia powinnam potraktować raczej hobbystycznie. Nie odczuwam pełnej satysfakcji z przekazywanej wiedzy. Wiem, że na tym forum znajdę wielu rozsądnych socjologów i nie-socjologów, więc do Was kieruję prośbę o wyrażenie wszelkich opinii i rad. Otóż, wydaję mi się, że studiowanie socjologii powinnam zakończyć na etapie licencjatu. Czy dobrym zestawieniem byłaby socjologia+ studia II stopnia z ekonomii + później ewentualnie s. podyplomowe "zarządzanie zasobami ludzkimi"? Czy porzucić ten plan i nadal poszerzać swoją wiedzę z zakresu socjologii i wybrać specjalizację „Badania społeczne i analiza danych”? Oczywiście zdaję sobie z tego sprawę, że obydwa pomysły mogą pozbawić mnie perspektyw na godną pracę. Ale chciałabym poznać Wasze zdanie dot. tego która ścieżka kariery będzie bardziej słuszna.

Za wszelkie uwagi/komentarze/ rady dziękuję.
Awatar użytkownika
mc
****
Posty: 228
Rejestracja: pn paź 05, 2009 2:00 am
Kontakt:

Post autor: mc »

skoro piszesz, to ci nie idzie i na granty nie ma co liczyć :???:
ale po UJ możesz dostać pracę w wielu firmach badawczych, dlatego proponuję nie kombinować i iść obraną drogą do celu.

Jeżeli zwątpiłaś w socjologię to znaczy, że za dużo teorii a za mało badań.
Skoncentruj się na zdobywaniu wiedzy, tak jak piszesz, ze statystyki i analizy danych, jeżeli opanujesz metodologię, to zrozumiesz socjologię.
To ode mnie :wink:
socjopat
*****
Posty: 627
Rejestracja: pn lut 26, 2007 1:00 am

Post autor: socjopat »

była na forum taka osoba, która była i magistrem socjologii i ekonomii, jedno drugiemo nie szkodzi :cool:
mac77
****
Posty: 291
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 1:00 am
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: mac77 »

Moim zdaniem, jeżeli jesteś osobą która czerpie ze studiów to co najlepsze i angażujesz się w zdobywanie wiedzy,to powinnaś iść w kierunku wiedzy interdyscyplinarnej.Masz plan aż po studia dyplomowe, to dużo :)
Chociaż zamieniłbym zsl z ekonomią, bo na pewno w 2 lata nie nauczysz się ekonomii, ale zarządzać zasobami ludzkimi po socjologii będzie Ci łatwiej i wtedy uzupełnisz to wiedzą z ekonomii,bankowości, zarządzania, marketingu itp.
I jeżeli skończysz dobrą uczelnie HRowcy będą się o Ciebie zabijać :grin:
ODPOWIEDZ