Metodyka procesu uczenia się i rozwoju.

Filozofia społeczna, psychologia społeczna, etyka, antropologia kulturowa
ODPOWIEDZ
Moongroow
**
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 26, 2011 1:00 am
Lokalizacja: Warszawa

Metodyka procesu uczenia się i rozwoju.

Post autor: Moongroow »

Witam, czy ktoś w ogóle zna coś takiego z wykładów? Mam zaliczenie, a niestety tak się stało, że z przyczyn zdrowotnych nie mogłem uczęszczać na wykłady z tego przedmiotu - no i klops.
Nie mam pojęcia na czym to polega... wie ktoś może gdzie się zwrócić (do jakiej strony etc.) by cokolwiek załapać na jutrzejszy egzamin?

Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
mc
****
Posty: 228
Rejestracja: pn paź 05, 2009 2:00 am
Kontakt:

Post autor: mc »

ogranicz wyszukiwanie do procesu uczenia się, to socjologia wiedzy, epistematologia :???:
Awatar użytkownika
mc
****
Posty: 228
Rejestracja: pn paź 05, 2009 2:00 am
Kontakt:

Post autor: mc »

epistemologia, przepraszam.
Moongroow
**
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 26, 2011 1:00 am
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Moongroow »

Ale czy to jest dokładnie to samo? Wiesz, nie chciałbym jakiejś gafy popełnić już w pierwszym semestrze. Dziś np. już nie poszła mi Przedsiębiorczość Personalistyczna. Nie jest dobrze :S .. choć mam 3/4 przedmiotów pozaliczane na 4 i 5.
Awatar użytkownika
mc
****
Posty: 228
Rejestracja: pn paź 05, 2009 2:00 am
Kontakt:

Post autor: mc »

no hasło metodyka sugeruje jakiś sposób dochodzenia do tego jak się kształtuje proces uczenia :???: To wszystko co mogę ci podpowiedzieć w tym temacie ale nie znam innego powiązania. Może psychologia coś więcej mówi na ten temat. Ja czytałem tylko Mannheim'a Socjologię wiedzy. Nie wiem czy jest to epistemologia i nie wiem jak się ma epistemologia do socjologii wiedzy. :?: :?:
Moongroow
**
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 26, 2011 1:00 am
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Moongroow »

W sumie z tego co czytam z dopiero zdobytych notatek, to wszystko mówi mniej więcej o sposobach nauczania i wpływu poszczególnych jednostek (wybitnych ludzi pedagogiki, psychologii czy nawet medycyny jak Maria Montessori) na procesy nauki. Czyli jak uczyć ludzi itp.
Nie wiem w sumie na co mi to, na tym kierunku, jednak wymagają zaliczenia, więc siedzę i się uczę.
ODPOWIEDZ