Dlaczego kobieta "niańczy" mężczyznę??

Filozofia społeczna, psychologia społeczna, etyka, antropologia kulturowa
Awatar użytkownika
WielkiMason
****
Posty: 185
Rejestracja: sob cze 06, 2009 2:00 am

Post autor: WielkiMason »

Moje opinie są płytkie dla ciebie, ponieważ są inne niż twoje. Temat mnie nie przerasta, gdyby tak było, już dawno zaprzestałbym odpierania twoich ataków.

1. Chodziło mi o mechanizm, zasadę działania. Myślałem, że to oczywiste, ale cóż, myliłem się...

2. Nie, info z mediów kreuje nam szczęśliwy świat zachodu wspierający biedną afrykę, potężne Chiny i Rosję, muzułmanów, którzy są albo zawsze terrorystami, albo zawsze ofiarami nagonki(zależy od medium).

3. Pewne mechanizmy działają niezależnie od kultury, wystarczy zderzyć mentalność ludzi z Tajwanu z Hiszpanami, nie mówiąc już o Niemcach i Polakach. Dobrze wiesz o co mi chodzi, ale i tak będziesz udawać, że nie masz pojęcia o czym mówię.

Myślę o Unii Europejskiej, szczególnie o jej trzonie. Ja tego nie wymyśliłem, a mądrzejsi ode mnie. Pozwolę sobie wymienić tylko Samuela Huntingtona, który dał podstawy pod tą teorię.
Socjopatka
****
Posty: 160
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 2:00 am

Post autor: Socjopatka »

Uważasz, że twoje opinie są dla mnie płytkie, bo są inne niż moje? Bzdura. Twoje opinie są dla mnie ŻADNE.
Potrafię cenić opinie inne niż moje, pod warunkiem, że mają sens i dają do myślenia.
Jeśli temat cię nie przerasta to może zacznij w końcu na niego pisać, bo póki co żalisz się na temat moich ataków, choć nie atakuję ciebie tylko potwornie tendencyjny sposób podejścia do tematu.
1. Oczywistą oczywistość to masz w polityce. Pomiędzy normalnymi ludźmi nie ma obiektywizmu pojmowania rzeczy i każdy rozumie to samo inaczej. Nikt w twojej głowie nie siedzi żeby zgadywać co masz na myśli.
2. Info z mediów kreuje ten świat dla ciebie, żebyś potem to komentował.
3. No właśnie nie mam pojęcia co siedzi ci w głowie, więc łaskawie wyjaśnij. Przedstaw jaśniej te swoją średnią prawdę o mentalności niezależnej od kultury. Może stworzysz nowatorską teorię socjologiczną.

Sypanie nazwiskami mędrców jest dowodem na brak argumentacji własnej i przesyt wiedzy przyswojonej. Zostaw to czytanie bo ci to najwyraźniej szkodzi, skoro zacząłeś wierzyć w wizję wojny religijnej w UE.
Idźcie do kościoła i zostawcie filozofów w spokoju. Nie żądajcie przynajmniej, by dostosowywali swe nauki do waszej myślowej tresury: to czynią nicponie, półmędrkowie, u których możecie zamawiać sobie doktryny według upodobania.
Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika
WielkiMason
****
Posty: 185
Rejestracja: sob cze 06, 2009 2:00 am

Post autor: WielkiMason »

A żadne, po co więc miałbym odpowiadać? No, ale ta konwersacja jest bardzo zabawna, wiec odpowiem.

1. "mają sens i dają do myślenia. " Sprecyzuj, proszę.

2. Nie, liczyłem na twoją zdolność domyślania się sensu wypowiedzi z jej kontekstu. Przeliczyłem się, wiec od teraz będę pisał bardzo dosłownie.

3. Media kreują informacje, aby je sprzedać, a nie uczynić nas mądrzejszymi. A najlepiej sprzedają się, jeżeli są uśrednione, że zrozumie je każdy, a poza tym powinny prezentować to co widz chce zobaczyć.

4. Mentalność, charakterystyczny sposób myślenia i odnoszenia się do rzeczywistości, wynik przyjęcia określonych zasad i wartości, które wyznaczają sposób zachowania jednostki lub grupy społecznej. Wyróżnia się dwa podstawowe typy mentalności:

1) mentalność indywidualistyczna – wynika z przekonania, że interesy i potrzeby jednostki są nadrzędne wobec interesów i potrzeb zbiorowości, dlatego zadaniem państwa jest tworzenie takich zasad, przepisów i norm prawnych, które przyczyniać się będą do pomyślności i rozwoju każdego człowieka;

2) mentalność kolektywistyczna – jej podstawą jest założenie, że społeczność jest autonomicznym podmiotem, jednostka zaś jego częścią. Zadaniem państwa, jako wyraziciela woli grupy, jest więc ochrona interesu zbiorowego. W tej sytuacji prawa jednostki są podporządkowane woli większości. W zależności od skali rozbieżności, między systemem zasad i wartości preferowanych przez dane społeczne i państwo a mentalnością człowieka (grupy), w różny sposób mogą ujawniać się jego zachowania wobec rzeczywistości, począwszy od bierności, poprzez bunt, aż do całkowitego aktywnego negowania istniejącego porządku politycznego i gospodarczego.

Hasło opracowano na podstawie “Słownika Encyklopedycznego Edukacja Obywatelska.

Also, kiedy już wiemy co to jest "mentalność", przypominam, że według mnie jest zdominowana przez konsumpcjonistyczny styl pojmowania świata. Przez szacunek do twojej inteligencji nie będę jej tu przytaczał.

I na koniec - zarzuciłem Samuelem, bo jest popularny, bo myślałem, że czytałaś jego książki.

Naprawdę wierzysz, że do końca świata będzie pokój w Europie? Że znikną religie, zapanuje pokój i nauka? Że la bell epoque jest na wyciągnięcie ręki?
To by było absurdalne nawet zakładając że nie byłoby tylu imigrantów. Zawsze są jakieś religie i ideologie o które można walczyć. Obecność muzułmanów to tylko przyspiesza. Przypomnij sobie rozruchy we Francji.
Socjopatka
****
Posty: 160
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 2:00 am

Post autor: Socjopatka »

1. Już bardziej się sprecyzować nie da. Wyrażenia których użyłam nie występują w słowniku wyrazów obcych zatem nie widzę skąd problem w zrozumieniu.
2. Domyślanie się co może tkwić w czyjejś wypowiedzi prowadzi do niedomówień, nadinterpretacji i problemów w komunikacji. Ba, nawet dosłowność to czasem zbyt mało.
3. A to co - teoria ze słownika? Oświecona się nie czuję. Z szacunku do mojej inteligencji nie przytaczaj haseł, zasłaniając nimi brak inwencji własnej.
Nie mam pojęcia co będzie do końca świata nie snuje wizji wojennych bo nie jestem jasnowidzem.
Miałkie lizanie rzeczywistości światowej i pędząca ku temu dyskusja nie jest przedmiotem moich zainteresowań.
Czekam aż doda dwa słowa od siebie ktoś, kogo mierzi "niańczenie" i być może tego zjawiska w swoim życiu uniknął/nęła.
Idźcie do kościoła i zostawcie filozofów w spokoju. Nie żądajcie przynajmniej, by dostosowywali swe nauki do waszej myślowej tresury: to czynią nicponie, półmędrkowie, u których możecie zamawiać sobie doktryny według upodobania.
Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika
WielkiMason
****
Posty: 185
Rejestracja: sob cze 06, 2009 2:00 am

Post autor: WielkiMason »

1. Ja nie pytam, co te słowa oznaczają. Chodzi mi o sens wypowiedzi. Jestem bardzo głupi i płytki, wytłumacz mi to.
2. Oczywiście. Ale na tym polega komunikacja miedzy ludźmi. Niestety, ale tak jest. Sorry Winnetou. Może kiedy to zrozumiesz, będziemy się mogli dogadać.
3. Teoria ze słownika...Słowniki kłamią? Źle jeżeli popieram moją wiedzę danymi, źle jeżeli wyciągam wnioski. Ale ty jesteś oświecona, masz tylko jedyne i słuszne źródła(nie takie, co korzysta z nich plebs jak ja) i jedyne, słuszne wnioski.
4. Skoro to takie miałkie, to czemu nie zabijesz mnie konkretnymi argumentami? Jak narazie chcesz udowodnić moją niekompetencję. Mądry człowiek, kiedy widzi głupotę drugiego, krytykę rozpoczyna od jego wniosków, pokazując jakie błędy zrobił w rozumowaniu.
5. Czyli nie obchodzi cie dyskusja, rozmowa, ale po prostu chcesz, żeby ktoś popierał twoje poglądy? To dopiero jest płytkie.
FrancisBegbie
*****
Posty: 596
Rejestracja: sob cze 23, 2007 2:00 am

Post autor: FrancisBegbie »

Przede wszystkim bądźmy logiczni i nie stosujmy argumentów ad personam :)
Awatar użytkownika
WielkiMason
****
Posty: 185
Rejestracja: sob cze 06, 2009 2:00 am

Post autor: WielkiMason »

Taa, obawiam się że ta dyskusja nie będzie bez tego możliwa. Lubię prowadzić dyskusje, tak dla sportu, ale tylko wtedy, kiedy obie strony reprezentują jakieś racje.

Spasuję.
Socjopatka
****
Posty: 160
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 2:00 am

Post autor: Socjopatka »

No i w końcu, bo już jesteś wyjątkowo irytujący.
Na przyszłość - nie zaśmiecaj mi działu swoimi mało konkretnymi wynaturzeniami.
Idźcie do kościoła i zostawcie filozofów w spokoju. Nie żądajcie przynajmniej, by dostosowywali swe nauki do waszej myślowej tresury: to czynią nicponie, półmędrkowie, u których możecie zamawiać sobie doktryny według upodobania.
Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika
WielkiMason
****
Posty: 185
Rejestracja: sob cze 06, 2009 2:00 am

Post autor: WielkiMason »

Nie uznałem twoich racji, bo ich zresztą nie przedstawiłaś. Po prostu już mnie to znużyło.
Awatar użytkownika
pastor44
*
Posty: 1
Rejestracja: pn lis 22, 2010 1:00 am

Post autor: pastor44 »

Ehh Panno Socjopatko :)
Przyjmujesz postawę roszczeniową co zamienia zamienia twoje posty w pseudonaukową paplaninę, pomieszaną z tym co kiedyś przeczytałaś, a Twoimi emocjami.
(jesteś zupełnie jak katolicy, wyrzucasz jakieś tezy albo atakujesz innych i każesz im się bronić,a dusisz się sama w swoich przekonaniach)
Dlatego punkt dla Masona który jest bardziej rzeczowy i konkretny od Ciebie (no cóż, życie ;) )
ODPOWIEDZ