praca licencjacka na temat socjologii ciała pomocy !

forum poświęcone pracom (lic./mgr), kolejnym etapom pisania pracy, dyskusjom na ich temat, zbieraniu informacji na temat źródeł i planów pracy oraz zbieraniu i analizowaniu danych przy użyciu SPSS, EXCEL

Moderator: FrancisBegbie

ODPOWIEDZ
julia.w
*
Posty: 1
Rejestracja: śr kwie 12, 2017 2:00 am

praca licencjacka na temat socjologii ciała pomocy !

Post autor: julia.w »

Witam! Mam pewien problem chciałabym napisać pracę na temat socjologii ciała temat wstępnie brzmiałby " Współczesne postrzeganie ciała przez młodzież akademicką" lub " Postrzeganie wyglądu zewnętrznego przez współczesne społeczeństwo " Jak uważacie czy te tematy są dobre? Jeśli tak który lepszy? Czy moglibyście mi polecić jakąś bibliografię oprócz socjologii ciała? Bardzo proszę o pomoc bo za miesiąc muszę oddać wstęp a mój promotor za bardzo nic mi nie polecił :( Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
danielgrzegorzek
**
Posty: 9
Rejestracja: pn sty 16, 2017 1:00 am

Post autor: danielgrzegorzek »

Zdecydowanie lepszy jest pierwszy temat. Będzie Ci łatwiej przeprowadzić badanie zawężając grupę badawczą do studentów. Jeśli chodzi o literaturę, to polecam przede wszystkim:

1. Bauman, Zygmunt. 1995. Ciało i przemoc w obliczu ponowoczesności. Toruń: UMK.
2. Bauman, Zygmunt. 2008. Ponowoczesne przygody ciała, w: Małgorzata Szpakowska (red.), Antropologia ciała. Zagadnienia i wybór tekstów. Warszawa: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, s. 95-10
3. Buczkowski, Adam. 2005. Społeczne tworzenie ciała. Płeć kulturowa i płeć biologiczna. Kraków: Universitas.
4. Giddens Anthony. 2004. Socjologia. Warszawa: Wydawnictwo Naukowe PWN, s. 165-191.
5. Giddens, Anthony. 2006. Nowoczesność i tożsamość. „Ja” i społeczeństwo w epoce późnej nowoczesności, Warszawa: PWN, s. 285-318 (Rozdział: Narodziny polityki życia), s. 104-149 (Rozdział: Trajektoria tożsamości), s. 79-89 (Podrozdział: Ciało i świadomość), 198-247
6. Giddens, Anthony. 2006. Przemiany intymności. Seksualność, miłość i erotyzm we współczesnych społeczeństwach. Warszawa: PWN.
Pomoc statystyczna dla studentów i doktorantów. Odwiedź nas portal i poszerzaj wiedzę z zakresu statystyki.

statystyka.az.pl
ODPOWIEDZ