ideał kobiety oczami mężczyzn - badanie ilościowe

forum poświęcone pracom (lic./mgr), kolejnym etapom pisania pracy, dyskusjom na ich temat, zbieraniu informacji na temat źródeł i planów pracy oraz zbieraniu i analizowaniu danych przy użyciu SPSS, EXCEL

Moderator: FrancisBegbie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sylwia.wisniewska
*
Posty: 1
Rejestracja: pt lis 18, 2016 1:00 am

ideał kobiety oczami mężczyzn - badanie ilościowe

Post autor: sylwia.wisniewska »

Witam,
Mam z przyjaciółką ze studiów zrobić badanie ilościowe na zaliczenie ćwiczeń.
Spodobał nam się temat "Ideał kobiety oczami mężczyzn", który za wszelką cenę chcemy zrealizować.
Prośba jest taka żebyście pomogli nam skonstruować pytanie badawcze dla metody ilościowej do tego tematu.
Oczywiście nadal intensywnie myślimy na każdy możliwy sposób jednak ciężko jest nam dopasować pytanie do badania ilościowego, ciągle przychodzą nam pomysły na badanie jakościowe.
Z góry dziękuję! :wink:
Awatar użytkownika
danielgrzegorzek
**
Posty: 9
Rejestracja: pn sty 16, 2017 1:00 am

Post autor: danielgrzegorzek »

Myślę, że badanie ilościowe jak najbardziej znajduje w tym przypadku uzasadnienie. Na potrzeby pracy dyplomowej myślę, że najlepiej sprawdzi się badanie internetowe CAWI: ze względu na krótki czas realizacji oraz niskie koszta.

Jeśli chodzi o pytania badawcze, to myślę, że z badania można by dowiedzieć się m.in:

1. Na jakie czynniki mężczyźni najczęściej zwracają uwagę konstruując ideał kobiety? Czy dotyczą one wyglądu zewnętrznego czy cech osobowościowych?
2. Jakie zmienne demograficzne warunkują obraz idealnej kobiety u mężczyzn?
3. Czy mężczyźni spotkali się do tej pory z osobą odpowiadającą ich ideałowi?
4. Jak mężczyźni będący w związkach oceniają swoją partnerkę pod kątem swojego ideału? W jakim stopniu jej cechy odpowiadają ideałowi?
Awatar użytkownika
danielgrzegorzek
**
Posty: 9
Rejestracja: pn sty 16, 2017 1:00 am

Post autor: danielgrzegorzek »

Można również rozważyć przeprowadzenie ankietowych badań terenowych. W tym przypadku będzie jednak konieczne ręczne kodowanie odpowiedzi, co będzie wymagać poświęcenia więcej czasu na późniejsze analizy statystyczne.
Pomoc statystyczna dla studentów i doktorantów. Odwiedź nas portal i poszerzaj wiedzę z zakresu statystyki.

statystyka.az.pl
ODPOWIEDZ