Kryzys...praca na temat kryzysu - potrzebna Wasza pomoc!

forum poświęcone pracom (lic./mgr), kolejnym etapom pisania pracy, dyskusjom na ich temat, zbieraniu informacji na temat źródeł i planów pracy oraz zbieraniu i analizowaniu danych przy użyciu SPSS, EXCEL

Moderator: FrancisBegbie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jagon
**
Posty: 3
Rejestracja: pt maja 22, 2015 2:00 am

Kryzys...praca na temat kryzysu - potrzebna Wasza pomoc!

Post autor: jagon »

Witam, poruszę problem mojej pracy licencjackiej którą (mam nadzieję) obronię w tym roku. Z racji problemów jakie sprawia mi owe arcydzieło, będę musiał najprawdopodobniej bronić się w drugim terminie, chyba że naprowadzicie mnie na właściwy tor i zdążę:)

Tematyka mojej pracy to kryzys. W pierwszym rozdziale poruszę problem kryzysu oczami socjologii, w drugim zaś zawężę kwestię kryzysu do kryzysu w życiu zawodowym. Trzeci rozdział to materiały zastane, analiza badań wykonanych w konkretnych przedsiębiorstwach.

Sprawa wygląda tak, mam już napisane ok 40str. (1 i 2 rozdział) Niestety mój promotor zamiast początkowo zająć się treścią mojej pracy, zwracał uwagę na dużo mniej istotne sprawy takie jak odpowiednie marginesy, przypisy, etc.
Jeśli chodzi o treść pracy, zajrzał jedynie do spisu treści. Po ostatnich konsultacjach muszę wyrzucić Sztompkę i Szackiego ze swojej pracy.

W tym miejscu pojawia się problem - Czy jesteście w stanie doradzić mi jakich książek traktujących o kryzysie z punktu widzenia socjologii warto użyć zamiast podręczników?

W pierwszym rozdziale nawiązuję do kryzysu cywilizacyjnego i społecznego, społeczno-moralnego i kryzysu samej socjologii jako nauki. Bardzo chętnie zajmę się opisaniem kryzysu widzianego przez samych wybitnych socjologów dawnych lat. Proszę o literaturę!
Awatar użytkownika
koziolek
****
Posty: 156
Rejestracja: sob paź 25, 2008 2:00 am

Post autor: koziolek »

Co znalazłam w necie (socjologiem nie jestem, interesowałam się socjologią jedynie hobbystycznie):

http://piz.san.edu.pl/docs/e-XI-1.pdf

pani Teresa Chirkowska-Smolak

Krzysztof Wielecki Kryzys i socjologia
Awatar użytkownika
jagon
**
Posty: 3
Rejestracja: pt maja 22, 2015 2:00 am

Post autor: jagon »

Dzięki wielkie Koziolek za pomoc. Z pewnością skorzystam z propozycji które podałeś, książkę Krzysztofa Wieleckiego już posiadałem. Czy ktoś jeszcze kojarzy jakieś książki o tej tematyce?
Awatar użytkownika
jagon
**
Posty: 3
Rejestracja: pt maja 22, 2015 2:00 am

Post autor: jagon »

podałaś*:)
ODPOWIEDZ