Teorie socjologiczne

forum poświęcone pracom (lic./mgr), kolejnym etapom pisania pracy, dyskusjom na ich temat, zbieraniu informacji na temat źródeł i planów pracy oraz zbieraniu i analizowaniu danych przy użyciu SPSS, EXCEL

Moderator: FrancisBegbie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
joanna919
**
Posty: 17
Rejestracja: pn paź 01, 2012 2:00 am

Teorie socjologiczne

Post autor: joanna919 »

Witam piszę esej na temat Przystanku Woodstock i moim zadaniem jest jego analiza pod kątem 3 teorii. Dlatego potrzebuję waszej pomocy. Pomyślałam że Woodstock można rozpatrywać z punktu teorii konfliktu jako wentyl bezpieczeństwa, z punktu teorii Goffmana, Woodstock jako inwestycja w kapitał społeczny, Woodstock jako Panoptikon. Tylko nie wiem czy zadanie nie jest za trudne. Może moglibyście podzielić się ze mną wasza opinią i mi trochę pomóc, a może komuś przyjdzie na myśl inne zjawisko społeczne, które można sprawnie zanalizować. Proszę o wasza pomoc. Z góry wielkie dzięki.
Awatar użytkownika
joanna919
**
Posty: 17
Rejestracja: pn paź 01, 2012 2:00 am

Post autor: joanna919 »

Naprawdę nikt nie jest w stanie mi pomóc :( Proszę
Awatar użytkownika
michal1987
**
Posty: 3
Rejestracja: pn lis 18, 2013 1:00 am

Post autor: michal1987 »

Można wykorzystać Bourdieu, tak myślę. W końcu na przystanku Woodstock chodzi o to, żeby poczuć się wolnym, a więc przemoc symboliczna o której pisze autor obowiązuje nas w mniejszym stopniu. Właśnie przez brak ocen innych.
ODPOWIEDZ