Strategie Trwania Rodziny

forum poświęcone pracom (lic./mgr), kolejnym etapom pisania pracy, dyskusjom na ich temat, zbieraniu informacji na temat źródeł i planów pracy oraz zbieraniu i analizowaniu danych przy użyciu SPSS, EXCEL

Moderator: FrancisBegbie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
fafarafa2000
**
Posty: 3
Rejestracja: ndz lis 10, 2013 1:00 am

Strategie Trwania Rodziny

Post autor: fafarafa2000 »

Jest to mój pierwszy wpis na forum, więc serdecznie witam Wszystkich :)

Mam problem z napisaniem pracy zaliczeniowej z podstaw socjologii. Mamy napisać tę pracę o rodzinie w grupach, gdzie są cztery takie "pod tematy". Ja mam pod temat "Strategie Trwania Rodziny" i nie bardzo wiem jak się do tego zabrać...

Może zacznę od tego, jak sobie zaplanowałem rozpisanie mojej części pracy:

Pytanie badawcze wymyśliłem takie: Co jest najważniejsze w trwaniu podstawowej grupy społecznej jaką jest rodzina?

W pracy myślałem, żeby zawrzeć zagadnienia związane z:
- Rodziną jako podstawową grupą/instytucją społeczną, która ma miedzy innymi rolę socjalizującą dla jednostki.
-Napisać o ewolucji rodziny i jej funkcji.
-Napisać o trzonie rodziny, jej typach i strategiach (czyli strategia rodziny elitarnej, mieszczańska, chłopska, proletariacka).
-Wspomnieć o nowych tendencjach.
-Podkreślenie tego co łączy członków rodziny i pozwala im trwać (wspólne cele, odrębność itp.).

Tylko tak jak wcześniej wspomniałem- Nie wiem o czy dobrze rozumiem ten temat "Strategie trwania rodziny". Nic w internecie nie mogę konkretnego znaleźć. Są tylko rzeczy o strategiach i typach rodzin, a nic o Strategi TRWANIA rodziny :-(

Co byście mi doradzili? Co mam w tej pracy napisać? Jakie są przykłady, strategie trwania rodziny? Co jest najważniejsze w trwaniu rodziny? Kompletnie nie wiem co mam napisać.

Także BARDZO PROSZĘ WAS O POMOC i z góry BARDZO DZIĘKUJĘ.

ODPOWIEDZ