Jean Baudrillard - praca mgr

forum poświęcone pracom (lic./mgr), kolejnym etapom pisania pracy, dyskusjom na ich temat, zbieraniu informacji na temat źródeł i planów pracy oraz zbieraniu i analizowaniu danych przy użyciu SPSS, EXCEL

Moderator: FrancisBegbie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
trinity
*
Posty: 1
Rejestracja: wt wrz 24, 2013 2:00 am

Jean Baudrillard - praca mgr

Post autor: trinity »

Witam!
Piszę pracę magisterską na temat: "Świat w epoce mediów wokół myśli Jeana Baudrillarda". Napisałam dopiero pierwszy rozdział, taki wprowadzający do postmodernizmu. Dalej mam w planie pisać:
Rozdział 2 - Masa
Rozdział 3 - Disneyland
Rozdział 4 - Symulakry i symulacja.
I tu moje pytanie i prośba zarazem do Was dobrych ludzi! :wink: Trudno mi jest rozbić na konkrety te następne rozdziały. Inaczej mówiąc nie wiem za bardzo o czym miałabym pisać. Pod jakim kątem rozpatrywać te pojęcia. Ma do rozdziały pt. "Masa" dwie pozycje Baudrillarda: "W cieniu milczącej większości" i "Społeczeństwo konsumpcyjne" oraz trochę książek o kulturze masowej. Jak myślicie, czy będzie dobrze jeśli w tej części napiszę o popkulturze, mass mediach i człowieku masowym. Mogłabym wtrącić też coś o społeczeństwie konsumpcyjnym, czy zrobiłabym sobie pod górkę?
Bardzo proszę o pomoc i wszelkie sugestie (literatura, kwestie o których należy wspomnieć, itp.)
Będę ogromnie wdzięczna! :)
Awatar użytkownika
Shingao
****
Posty: 224
Rejestracja: wt mar 01, 2011 1:00 am

Post autor: Shingao »

Słabo znam Baudrillarda, więć nie będę za bardzo pomocny.
Wydaje mi się, że pisząc o masie powinnaś zahaczyć o książkę "Bunt mas" autorstwa José Ortega y Gasset. Czytałem i polecam.

Obrazek
ODPOWIEDZ