zmiana społeczna

forum poświęcone pracom (lic./mgr), kolejnym etapom pisania pracy, dyskusjom na ich temat, zbieraniu informacji na temat źródeł i planów pracy oraz zbieraniu i analizowaniu danych przy użyciu SPSS, EXCEL

Moderator: FrancisBegbie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ramoncia
**
Posty: 2
Rejestracja: sob wrz 21, 2013 2:00 am

zmiana społeczna

Post autor: ramoncia »

Hej,

na pracę zaliczeniową mam opisać przykład jakiejś współczesnej zmiany społecznej, a KOMPLETNIE nie mam koncepcji na temat... ktoś ma jakiś pomysł? czy np. nauka języków obcych na przykładzie danej szkoły językowej (porównanie lat 2001 - 2012) się nada?
Awatar użytkownika
Shingao
****
Posty: 224
Rejestracja: wt mar 01, 2011 1:00 am

Post autor: Shingao »

Wyszukaj wszystkie badania CBOS nt LGBT od 2000 r. i sprawdź jak się zmienia stosunek społeczeństwa do tej kategorii społecznej.
Awatar użytkownika
ramoncia
**
Posty: 2
Rejestracja: sob wrz 21, 2013 2:00 am

Post autor: ramoncia »

dzięki za odpowiedź, ale nadal nie bardzo wiem, jak się za to zabrać...
Awatar użytkownika
Shingao
****
Posty: 224
Rejestracja: wt mar 01, 2011 1:00 am

Post autor: Shingao »

Najpierw przeczytaj wszystkie badania z tej tematyki z CBOSu i innych ośrodków badania opinii. Może natchnienie przyjdzie.
Awatar użytkownika
koziolek
****
Posty: 156
Rejestracja: sob paź 25, 2008 2:00 am

Post autor: koziolek »

Może wziąć inne zjawisko społeczne? Wydaje mi się, że łatwiej zdobyć dane i raporty na temat np. liczby rozwodów, panien "z dzieckiem", par żyjących bez ślubu, liczby dzieci kształtujących się w podziale np. na rodziny sakramentalne (chociaż nie wiem czy są takie dane dostępne), cywilne, "na kocią łapę", samotne matki, rodziny adopcyjne itd. w jakimś przedziale wiekowym. Do tego można jeszcze dołożyć inne kategorie (np. wiek małżeństw, różnica wieku między partnerami, miasto-wieś, liczbę dzieci o której mówiłam wcześniej, itd.). Czyli wszystko zależy od Ciebie.
ODPOWIEDZ