Czy fundusze unijne wchodzą w zakres socjologii?

forum poświęcone pracom (lic./mgr), kolejnym etapom pisania pracy, dyskusjom na ich temat, zbieraniu informacji na temat źródeł i planów pracy oraz zbieraniu i analizowaniu danych przy użyciu SPSS, EXCEL

Moderator: FrancisBegbie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
koziolek
****
Posty: 156
Rejestracja: sob paź 25, 2008 2:00 am

Czy fundusze unijne wchodzą w zakres socjologii?

Post autor: koziolek »

Witam,

mam następującą prośbę do Was i mam nadzieję, że mi pomożecie. Studiuję ekonomię (w zasadzie już kończę, piszę prace mgr). Praca będzie dotyczyć wpływu funduszy unijnych a konkretnie Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na poziom bezrobocia w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem województwa świętokrzyskiego.
W zasadzie interesuję się socjologią, przeprowadzaniem badań itp.
Niedawno w internecie natknęłam się na możliwość publikowania pierwszych "prób naukowych" z zakresu socjologii w czasopiśmie "Studia Socjologiczne" (LINK[url]). I stąd moje pytanie: czy temat mojej pracy wchodzi w zakres zainteresowań socjologii? Samo zjawisko bezrobocia, owszem. Ale czy fundusze unijne i ich wpływ na ograniczanie tego zjawiska?

Pozdrawiam,
koziolek
Awatar użytkownika
koziolek
****
Posty: 156
Rejestracja: sob paź 25, 2008 2:00 am

Post autor: koziolek »

Witam,

mam następującą prośbę do Was i mam nadzieję, że mi pomożecie. Studiuję ekonomię (w zasadzie już kończę, piszę prace mgr). Praca będzie dotyczyć wpływu funduszy unijnych a konkretnie Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na poziom bezrobocia w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem województwa świętokrzyskiego.
W zasadzie interesuję się socjologią, przeprowadzaniem badań itp.
Niedawno w internecie natknęłam się na możliwość publikowania pierwszych "prób naukowych" z zakresu socjologii w czasopiśmie "Studia Socjologiczne" ([url=http://www.studiasocjologiczne.pl/]LINK[url]). I stąd moje pytanie: czy temat mojej pracy wchodzi w zakres zainteresowań socjologii? Samo zjawisko bezrobocia, owszem. Ale czy fundusze unijne i ich wpływ na ograniczanie tego zjawiska?

Pozdrawiam,
koziolek
Awatar użytkownika
Shingao
****
Posty: 224
Rejestracja: wt mar 01, 2011 1:00 am

Post autor: Shingao »

Jeśli coś wpływa na życie społeczne, to czemu nie. Ewentualnie można się przyczepić do tego jakie zastosujesz podejście. Bo jak wyjdzie zbyt ekonomicznie, to redakcja Studiów Socjologicznych może nie przyjąć tekstu.

Inaczej pisząc: samo zjawisko leży w kręgu zainteresować socjologii. Rzecz w tym jak do tego zagadnienia się podejdzie.
ODPOWIEDZ