Praca licencjacka na temat czasu wolnego i stylów życia

forum poświęcone pracom (lic./mgr), kolejnym etapom pisania pracy, dyskusjom na ich temat, zbieraniu informacji na temat źródeł i planów pracy oraz zbieraniu i analizowaniu danych przy użyciu SPSS, EXCEL

Moderator: FrancisBegbie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marco1202
**
Posty: 4
Rejestracja: sob kwie 06, 2013 2:00 am

Praca licencjacka na temat czasu wolnego i stylów życia

Post autor: marco1202 »

Witam wszystkich! :grin: Jestem studentem 2 roku socjologii. Właśnie zaczęły mi się seminaria licencjackie i muszę oddać temat mojej pracy. Chciałbym pisać na temat czasu wolnego i stylów życia, ale nie bardzo wiem jak taki temat miałby profesjonalnie brzmieć i zastanawiam się na kim takie badania mógłbym przeprowadzić. Myślałem na studentami studiującymi kierunki techniczne i humanistyczne - takie porównanie, ale odnoszę wrażenie że ich czas wolny się nie różni bardzo, albo też porównanie studentów dziennych i zaocznych z tym zastrzeżeniem ze tych drugich jest na mojej uczelni niewiele. Za wszystkie pomysły z góry serdecznie dziękuje ;)
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Shingao
****
Posty: 224
Rejestracja: wt mar 01, 2011 1:00 am

Post autor: Shingao »

Proponuję wybadać, kto w swoim wolnym czasie "idzie do ludzi", a kto "ucieka" od społeczeństwa i zamyka się w zaciszu domowym.
I nie chodzi mi o zwykły, psychologiczny podział na intro- i ekstrawertyków.

Nie wiem jaką definicję czasu wolnego przyjmujesz. Ja przyjmuję, że to czas wolny od pracy. W takim ujęciu czas pracy wpływa na styl spędzania czasu wolnego.
Awatar użytkownika
marco1202
**
Posty: 4
Rejestracja: sob kwie 06, 2013 2:00 am

Post autor: marco1202 »

Shingao pisze:Proponuję wybadać, kto w swoim wolnym czasie "idzie do ludzi", a kto "ucieka" od społeczeństwa i zamyka się w zaciszu domowym.
I nie chodzi mi o zwykły, psychologiczny podział na intro- i ekstrawertyków.

Nie wiem jaką definicję czasu wolnego przyjmujesz. Ja przyjmuję, że to czas wolny od pracy. W takim ujęciu czas pracy wpływa na styl spędzania czasu wolnego.
Definicji wolnego czasu jest wiele, Wg mnie czasu wolny to czas wolny od pracy, zajęć, nauki itp, czyli ogólnie mówiąc od obowiązków. Natomiast jeżeli chodzi o style życia to znalazłem książkę Andrzeja Sicińskiego - "Style życia"
ODPOWIEDZ