pomoc: zmienne i wskaźniki w projekcie badawczym

forum poświęcone pracom (lic./mgr), kolejnym etapom pisania pracy, dyskusjom na ich temat, zbieraniu informacji na temat źródeł i planów pracy oraz zbieraniu i analizowaniu danych przy użyciu SPSS, EXCEL

Moderator: FrancisBegbie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
justa55
*
Posty: 1
Rejestracja: ndz mar 17, 2013 1:00 am

pomoc: zmienne i wskaźniki w projekcie badawczym

Post autor: justa55 »

Witam, chciałam zapytać, czy dobrze kombinuje jeśli chodzi wypisane zmienne i wskaźniki na zajęcia z metodologii.
Tworzymy aktualnie projekt nt: wpływu aktywności zawodowej małżonków na podział ról domowych.
Wypisałam następujące zmienne i wskaźniki:

Zmienne niezależne: rodzaj zatrudnienia, ilość spędzanych godzin w pracy, rodzaj wykonywanej pracy, sytuacja finansowa rodziny, model rodziny odebrany w domu rodzinnym, miejsce zamieszkania, poziom poczucia pewności zatrudnienia, poziom satysfakcji z wykonywanej pracy

Zmienne zależne: sposób w jaki małżonkowie dzielą się obowiązkami domowymi

Wskaźniki: rodzaj zatrudnienia: na umowę o pracę/umowę zlecenie; ilość spędzanych godzin w pracy: pełny etat/krócej/dłużej, rodzaj wykonywanej pracy: praca fizyczna/umysłowa/fizyczno-umysłowa, poziom poczucia pewności zatrudnienia (mały/duży), poziom satysfakcji z wykonywanej pracy, sytuacja finansowa (dochody indywidualne (wnoszenie większej cześci dochodow lub mniejszej), łączne dochody gospodarstwa domowego (czyduże czy male), wyposażenie w dobra materialne oraz poziom zadłużenia lub oszczędności gospodarstwa domowego, subiektywna ocena dochodów rodziny (czy dobra, czy zła), rodzaj stosowanego modelu rodziny w domu rodzinnym małżonków (czy istniał podział, czym w domu zajmowali się rodzice), miejsce zamieszkania: poglądy polityczne, przekonania religijne, wzory zachowań przekazane w środowisku, w którym odebrało się wychowanie

Proszę o pomoc, czy dobrze kombinuję, czy nie o to chodziło kogoś bardziej doświadczonego ode mnie, bo czuję się nieco zagubiona. :(
ODPOWIEDZ