Kobiety w męskich zawodach

forum poświęcone pracom (lic./mgr), kolejnym etapom pisania pracy, dyskusjom na ich temat, zbieraniu informacji na temat źródeł i planów pracy oraz zbieraniu i analizowaniu danych przy użyciu SPSS, EXCEL

Moderator: FrancisBegbie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
justyna6099
*
Posty: 1
Rejestracja: sob lis 10, 2012 1:00 am

Kobiety w męskich zawodach

Post autor: justyna6099 »

Witam Was,
Jest już niestety listopad, Pan profesor każe zdecydować się na temat, a ja mam milion niesprecyzowanych pomysłów i kończącą się cierpliwość. Jeśli mogłabym liczyć na Wasze sugestie byłabym bardzo wdzięczna.
Temat jaki mi krąży wokół głowy najbardziej to kobiety w męskich zawodach, tzn takich które powszechnie są uznawane za męskie i wykonywane przez mężczyzn : kierowca autobusu, strażak, policjant itp. Chciałabym nie tylko zawrzeć tam wypowiedzi tych kobiet, które takowe zawody wykonują, ale również opinie ich współpracowników (chciałabym również opinie społeczeństwa, ale zdaje sobie sprawę, że nie posiadam prywatnego instytutu badawczego). Jest to praca licencjacka więc skupiłabym się na moim mieście, a nie na "całej Polsce" :)
Jak uważacie, czy ten temat przejdzie? Czy macie jakieś podpowiedzi dotyczące bibliografii?
Dzięki za wszelką pomoc
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
mc
****
Posty: 228
Rejestracja: pn paź 05, 2009 2:00 am
Kontakt:

Post autor: mc »

Oczywiście.

Hasło przedmiotowe feminizm. Ktoś wie, jak nazywa się ten problem?
socjopat
*****
Posty: 627
Rejestracja: pn lut 26, 2007 1:00 am

Post autor: socjopat »

ciekawy pomysł na pracę, nie bedzie odkrywcza ale moze być ciekawa :grin:

na poziomie licencjatu skup się może na jednej firmie, np, przedsiębiorstwo komunikacyjne - kobiety kierowcy autobusu w opinii kolegów po fachu, można nawet zahaczyć o stereotypy płci - "kobieta kierowca" tu pasuje, zgodnie ze statystykami jeżdzą bezpieczniej a w opinii kolegów?, może kilka ankiet u pasażerów, czy np wolą jechać z panem czy panią, z kim bezpieczniej itp. Ciekawe czy ocena panów (kolegów kierowców) i pasażerów się pokryją, czy też nie, a jak z samooceną pań kierowców, czy np. panie będące kierowcami wolą jechać z panem za kierownicą czy panią, hmmm. :cool:

zastanów się nad problemem glównym, i szczeg. i zdecyduj sie na konkretny temat, reszta sama się ułoży w całość :wink:
Awatar użytkownika
mc
****
Posty: 228
Rejestracja: pn paź 05, 2009 2:00 am
Kontakt:

Post autor: mc »

to jest problem płci kulturowej (gender) i dekonstrukcji tożsamości płciowej (nie mylić z transseksualizmem, choć nazwa problemu jest zbliżona...zapomniałem jednak jak ten problem się nazywa).
ODPOWIEDZ