Praca na temat infrastruktury

forum poświęcone pracom (lic./mgr), kolejnym etapom pisania pracy, dyskusjom na ich temat, zbieraniu informacji na temat źródeł i planów pracy oraz zbieraniu i analizowaniu danych przy użyciu SPSS, EXCEL

Moderator: FrancisBegbie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ania_marta
*
Posty: 1
Rejestracja: pt lis 02, 2012 1:00 am

Praca na temat infrastruktury

Post autor: ania_marta »

Mam taki temat pracy na socjologie. Infrastruktura drogowa i kolejowa miasta Częstochowy.
Co konkretnie musze tutaj opisać? Prosze o pomoc bo nie wiem jak sie za to zabrać.[/b]
Awatar użytkownika
Shingao
****
Posty: 224
Rejestracja: wt mar 01, 2011 1:00 am

Post autor: Shingao »

Powinnaś się zapytać wykładowcy czego oczekuje.


Ja bym zaczął np od sprawdzenia:
1. czy w Częstochowie była robiona analiza, które przystanki oraz linie transportu publicznego są najbardziej oblegane przez pasażerów;
2. statystyki policji, tzn w których miejscach dochodzi najczęściej do kolizji drogowych;
3. czy były robione badania nt zadowolenia mieszkańców Częstochowy z infrastruktury drogowej, kolejowej, transportu publicznego w ich mieście;
4. czy są artykuły prasowe np. o protestach mieszkańców niezadowolonych z powodu zlikwidowania jakiegoś połączenia kolejowego;
5. na ile transport publiczny jest dostępny dla osób niepełnosprawnych ruchowo;
6. na ile jest rozwinięta infrastruktura ścieżek rowerowych;
7. czy było robione badania nt tego jak mieszkańcy dojeżdżają do pracy i ile muszą na ten dojazd poświęcić czasu.
Awatar użytkownika
mc
****
Posty: 228
Rejestracja: pn paź 05, 2009 2:00 am
Kontakt:

Post autor: mc »

zacząłbym od przeglądu podręczników akademickich i artykułów z czasopism naukowych na temat tego typu badań.
Awatar użytkownika
Shingao
****
Posty: 224
Rejestracja: wt mar 01, 2011 1:00 am

Post autor: Shingao »

@mc

Myślisz, że w jakimś podręczniku akademickim ktoś opisał infrastrukturę drogową w Częstochowie?
Awatar użytkownika
mc
****
Posty: 228
Rejestracja: pn paź 05, 2009 2:00 am
Kontakt:

Post autor: mc »

A skąd będziesz wiedział pod jakim ogólniejszym pojęciem socjologicznym szukać informacji na temat infrastruktury drogowej w Częstochowie? Swoją drogą, pod jakim hasłem przedmiotowym należy szukać?
Awatar użytkownika
Shingao
****
Posty: 224
Rejestracja: wt mar 01, 2011 1:00 am

Post autor: Shingao »

@mc

Należy udać się do wykładowcy i zapytać o co mu chodzi. :grin:
Awatar użytkownika
mc
****
Posty: 228
Rejestracja: pn paź 05, 2009 2:00 am
Kontakt:

Post autor: mc »

a myślałem, że odpowiesz "komunikacja" i dasz się złapać :lol:
Ruchliwość pozioma, migracje wewnętrzne, jeżeli chcemy rozpatrywać ten temat z perspektywy socjologicznej. "Infrastruktura" - jak służy? Komu? Itp. itd.
Awatar użytkownika
Shingao
****
Posty: 224
Rejestracja: wt mar 01, 2011 1:00 am

Post autor: Shingao »

@mc

mam swoją teorię o co chodzi.
Wykładowca po raz enty dostał jakiś plagiacik czy popłuczyny ściągnięte bezmyślnie z internetu i się poważnie wkur***. Toteż, zapodał taki temat, aby nie można było znaleźć żadnego gotowca, tylko trzeba było się wykazać inwencją :P
ODPOWIEDZ