Prośba o doprecyzowanie/edytowanie tematu :)

forum poświęcone pracom (lic./mgr), kolejnym etapom pisania pracy, dyskusjom na ich temat, zbieraniu informacji na temat źródeł i planów pracy oraz zbieraniu i analizowaniu danych przy użyciu SPSS, EXCEL

Moderator: FrancisBegbie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sylwus52
**
Posty: 3
Rejestracja: pt lut 10, 2012 1:00 am

Prośba o doprecyzowanie/edytowanie tematu :)

Post autor: sylwus52 »

Witam, mam problem związany z nadmiarem pomysłów związanych z pisaniem pracy a deficytem ujęcia ich w temat. Myślę, że w krąg moich zainteresowań można wrzucić problematykę socjologii organizacji tej bardziej związanej z zasobami ludzkimi, a więc i z samym zarządzaniem właśnie. Chciałabym analizowań z ujęcia socjologicznego przedsiębiorstwo a raczej centrum handlowe tzn. sieć zachowań organizacyjnych w danej firmie... Mam na myśli nie tyle spojrzenie na perspektywę indywidualną, co systemową. I teraz rodzi się pytanie czy badając kulturę organizacyjną, komunikację i dynamikę grupową, a więc pozycje i gotowość ich zmiany, sprawowanie władzy czy zjawiska biurokracji itp mogę ująć to w jeden i taki włąsnie temat.. - Perspektywa systemowa zachowań organizacyjnych na przykładzie firmy Alfa Centrum.. albo Model zachowania organizacyjnego w przedsiębiorstwie handlowym Alfa Centrum... Może coś takiego - Socjologiczny obraz zachowań organizacyjnych w przedsiębirstwie xxx???
Awatar użytkownika
mc
****
Posty: 228
Rejestracja: pn paź 05, 2009 2:00 am
Kontakt:

Post autor: mc »

Temat na razie zostaw w spokoju. Zajmij się w pierwszej kolejności wizją. Wizja to przedmiot badań, a więc najbardziej ogólny z możliwych.

Przykład: Zachowania pracowników firmy XYZ

Mam pytanie (w zasadzie do wszystkich Użytkowników, bo chodzi tu o bazę teoretyczną). Które z określeń bardziej pasuje do socjologii systemowej i dlaczego? "Model"? "Perspektywa"? "Obraz"?

Kiedy masz wizję możesz ją już spokojnie poddać operacjonalizacji, tj. rozpisz cele, czyli zbuduj misję :cool:.

pozdrawiam.
Awatar użytkownika
mc
****
Posty: 228
Rejestracja: pn paź 05, 2009 2:00 am
Kontakt:

Post autor: mc »

PS. Jeszcze jedno do bazy teoretycznej. Czy to aby na pewno chodzi Ci o słowo "zachowanie"? A nie raczej o "relacje interpersonalne" lub "interakcje"?
ODPOWIEDZ