SPSS skala Likerta

forum poświęcone pracom (lic./mgr), kolejnym etapom pisania pracy, dyskusjom na ich temat, zbieraniu informacji na temat źródeł i planów pracy oraz zbieraniu i analizowaniu danych przy użyciu SPSS, EXCEL

Moderator: FrancisBegbie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nuala7
**
Posty: 22
Rejestracja: wt lut 09, 2010 1:00 am

SPSS skala Likerta

Post autor: nuala7 »

Dzień dobry

Mam pytanie odnoście analizy danych w SPSSie, może ktoś mi pomoże :) otóż badam poziom stygmatyzacji za pomocą skali Likerta. Odpowiedziom przypisałam punkty od 0 do 4 zależnie od poziomu stygmatyzacji, i wpisując dane do SPSS posługiwałam się tymi punktami. Potem skopiowałam wszystko do Excela i zsumowałam owe punkty, co określiło mi poziom stygmatyzacji dla poszczególnych respondentów. Potem kolumnę z sumami wkleiłam do SPSS.... Nie wiedziałam, jak zrobić to w SPSS. Czy coś takiego jest "dozwolone"? Czy na podstawie tej kolumny sum mogę liczyć średni poziom stygmatyzacji itd? Wiem, że ktoś pomyśli, że po co biorę się za coś, o czym nie mam pojęcia, ale przeszukałam dziesiątki książek o analizie danych i nie znalazłam nic o tym, jak analizować skalę Likerta :( Proszę o pomoc, czy zrobiłam dobrze, a jeśli nie, to jak to zrobić? Będę dozgonnie wdzięczna, bo szukam info na ten temat od tygodnia...!
Awatar użytkownika
nuala7
**
Posty: 22
Rejestracja: wt lut 09, 2010 1:00 am

Post autor: nuala7 »

Hm, czy może mógłby mi ktoś podać jakąś książkę, stronę internetową, cokolwiek o analizie przy skali Likerta? Będę bardzo wdzięczna.
ODPOWIEDZ