Socjologiczna destrukcja człowieka współczesnego.

forum poświęcone pracom (lic./mgr), kolejnym etapom pisania pracy, dyskusjom na ich temat, zbieraniu informacji na temat źródeł i planów pracy oraz zbieraniu i analizowaniu danych przy użyciu SPSS, EXCEL

Moderator: FrancisBegbie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
89Pablo
*
Posty: 1
Rejestracja: pn mar 26, 2012 2:00 am

Socjologiczna destrukcja człowieka współczesnego.

Post autor: 89Pablo »

Witam,
od razu informuję, że jest to moja pierwsza praca do napisania do charakterze socjologicznym i nigdy wcześniej nie miałem styczności z pisaniem podobnego referatu.

Zwracam się z prośbą o pomoc przy napisaniu referatu na temat "Socjologiczna destrukcja człowieka współczesnego". Nie mam pojęcia jak zabrać się za szukanie informacji, co należałoby uwzględnić w takim referacie i z jakich pozycji książkowych/czasopism najlepiej skorzystać. Bardzo proszę o pomoc, gdyż tak jak wspominałem jest to pierwsza taka praca jaką piszę na socjologię.
Awatar użytkownika
koziolek
****
Posty: 156
Rejestracja: sob paź 25, 2008 2:00 am

Post autor: koziolek »

Podrzucam link, który znalazłam, wieczorem spróbuję rozwinąć swoją wypowiedź, bo teraz nie mam za bardzo czasu:

http://www.sztukaleczenia.pl/?pid=article&docid=113

Destrukcja człowieka to bardzo szerokie pojęcie. Zaczęłabym od definicji "destrukcja", "socjologiczne ujęcie", "człowiek współczesny".
Co oznacza ten temat? Człowiek we współczesnym świecie zatraca umiejętność budowania więzi społecznych (stąd w temacie "socjologiczna destrukcja"), często ogranicza kontakty do świata wirtualnego (facebook i inne portale), czuje się samotny. To doprowadza do jego destrukcji (przykładem jest ogromna ilość pacjentów w szpitalach psychiatrycznych, ludzie nie radzą sobie z problemami, jakimi radzili sobie ich rodzice, dziadkowie). Możesz też posłużyć się przykładem jakiegoś filmu, w którym samotność bohatera doprowadza go np. do śmierci.
Jozek

Post autor: Jozek »

Alkohol, narkotyki, papierosy, kawa, dopalacze, krótkie więzi społeczne! Coraz więcej wariatów w psychiatrykach i na odwykach! Wzrost psychoz, depresji, samobójstw i nowych chorób psychicznych! Szkodliwe warunki pracy! Odcinanie się od patologii! Tylko pieniądze i rozrywka w głowie! Porno, horrory i przemoce! Dużo ludzi jest samotnych w tych czasach! Zmiana uczelni, miejsc pracy, albo porzucanie wszystkiego! Kler też grzeszy i łamie prawo! :razz:
ODPOWIEDZ