Gry społeczne w polityce

forum poświęcone pracom (lic./mgr), kolejnym etapom pisania pracy, dyskusjom na ich temat, zbieraniu informacji na temat źródeł i planów pracy oraz zbieraniu i analizowaniu danych przy użyciu SPSS, EXCEL

Moderator: FrancisBegbie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kuba435
**
Posty: 4
Rejestracja: pn lis 07, 2011 1:00 am

Gry społeczne w polityce

Post autor: kuba435 »

Witam potrzebuję pomocy w napisaniu pracy gry społeczne w polityce.
zadaniem jest dokonanie analizy wybranego wydarzenia, zjawiska, procesu czy mechanizmu zaobserwowanego z punktu widzenia czterech podstawowych elementów gry społecznej
1. stawka w grze
2. reguły gry
3. gracze
4. wymiana zasobów

Zupełnie nie mam pomysłu jak pracę napisać. Proszę o naprowadzenie, podpowiedzi. Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
Shingao
****
Posty: 224
Rejestracja: wt mar 01, 2011 1:00 am

Re: Gry społeczne w polityce

Post autor: Shingao »

kuba435 pisze:Witam potrzebuję pomocy w napisaniu pracy gry społeczne w polityce.
zadaniem jest dokonanie analizy wybranego wydarzenia, zjawiska, procesu czy mechanizmu zaobserwowanego z punktu widzenia czterech podstawowych elementów gry społecznej
1. stawka w grze
2. reguły gry
3. gracze
4. wymiana zasobów

Zupełnie nie mam pomysłu jak pracę napisać. Proszę o naprowadzenie, podpowiedzi. Z góry dziękuję.
1. stawka w grze: władza
2. reguły gry: decyduje większość (system demokratyczny)
3. gracze: partie polityczne i elektorat
4. wymiana zasobów:
-wymiana na linii elektorat-partia: obietnice wyborcze i realizacje programów wyborczych korzystnych dla danych kategorii społecznych, w zamian za poparcie w wyborach danej partii;
-wymiana na linii partia-partia: np. my poprzemy wasz rząd, ale wy poprzecie naszego kandydata na prezesa NBP.
Awatar użytkownika
Shingao
****
Posty: 224
Rejestracja: wt mar 01, 2011 1:00 am

Post autor: Shingao »

Przejrzyj literaturę z zakresu teorii gier i ewentualnie z zakresu teorii wymiany społecznej (np. coś Petera M. Blau'a).

Interesujące teksty z zakresu teorii gier są w czasopiśmie naukowym "Decyzje".
Awatar użytkownika
Shingao
****
Posty: 224
Rejestracja: wt mar 01, 2011 1:00 am

Post autor: Shingao »

Moja "ulubiona" wymiana w polityce, o której nieraz mówił Leszek Miller. SLD kiedy był u władzy nie zliberalizował ustawy antyaborcyjnej i ogólnie był uległy wobec kościoła katolickiego, a w zamian liczył, że hierarchowie nie będą mówić, że Unia Europejska jest zła przed referendum.

Nie ma to jak handel w polityce :)
Awatar użytkownika
kuba435
**
Posty: 4
Rejestracja: pn lis 07, 2011 1:00 am

Post autor: kuba435 »

Dziękuję za bardzo cenne dla mnie odpowiedzi i naprowadzenie mnie w temacie :)


potrzebuje napisać do pracy wstęp co to jest gra społeczna w jakiej książce mogę znaleźć tą definicję?
ODPOWIEDZ