Praca badawcza

Czyli nauka badająca funkcjonowanie i zmiany społeczeństwa (subdyscypliny i specjalizacje)

Moderator: FrancisBegbie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
iwona112231
*
Posty: 1
Rejestracja: czw lut 06, 2014 1:00 am

Praca badawcza

Post autor: iwona112231 »

Witam, mam do napisania prace badawcza, a tak dokladniej na razie tylko sam jej schemat jednak mam z tym duzy problem. Moj temat pracy to: Wplyw emigracji na jakosc zycia rodzinnego. Czy ktos moglby mi pomoz? Bo sama nie moge sobie z tym poradzic :(
Awatar użytkownika
mc
****
Posty: 228
Rejestracja: pn paź 05, 2009 2:00 am
Kontakt:

Post autor: mc »

ja kiedyś korzystałem z tej pomocy http://michalgracki.blogspot.com/
Awatar użytkownika
rumba
**
Posty: 4
Rejestracja: pn lut 10, 2014 1:00 am
Lokalizacja: Dom Pomocy Społecznej w Warszawie

Post autor: rumba »

znajdziesz w sieci mnóstwo na ten temat, po ówczesnej fali emigracji
BartlomiejBerbec
**
Posty: 16
Rejestracja: czw mar 20, 2014 1:00 am

Post autor: BartlomiejBerbec »

Na pewno warto wziac pod uwage glowne rozroznienie w kontekscie migracji - zarobkowej i nie-zarobkowej, czy jak to ujmuja badacze bardziej poetycko - migracji za chlebem i migracji za kawiorem.

Ta pierwsza powodowana jest najczê¶ciej bezrobociem, a druga poczuciem zagubienia we w³asnym spo³eczeñstwie lub chêci± odkrywania nowych ¶wiatów spo³ecznych.

Mo¿na intuicyjnie przyjac zalozenie, ze migracja zazwyczaj powoduje trudno¶ci i wplywa negatywnie na wiezy rodzinne, aczkolwiek jest to hipoteza wymagajaca weryfikacji. Warto te¿ pamietac o tzw. LAT - "living apart together" (z ang. ¿ycie z dala od siebie), jednej z nowoczesnych form ¿ycia rodzinnego.

Istnieje do tego bogata literatura, s³u¿ê pomoc± w tej materii o ile problem jest aktualny. Czy w gre wchodza rowniez anglojêzyczne pozycje?
ODPOWIEDZ