Komunikacja w internecie.

Czyli nauka badająca funkcjonowanie i zmiany społeczeństwa (subdyscypliny i specjalizacje)

Moderator: FrancisBegbie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Miya
**
Posty: 3
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 1:00 am

Komunikacja w internecie.

Post autor: Miya »

Witam!

Ostatnimi czasy zostałem zmuszony do zmiany tematu jak i okręgu zainteresowań moich badań licencjackich. W związku z tym chciałbym poprosić szanownych Użytkowników o pomoc w wykonaniu badań poprzez wypełnienie ankiety "Komunikator internetowy jako narzędzie komunikacji w Polsce. Jako, że są to badania I stopnia, minimum ankietowym jest 100 (sic!), choć nie ukrywam, że chętnie utarłbym nosa paru znajomym dobijając do próby reprezentatywnej 1000. Jeśli nie byliby Państwo w stanie poświęcić czasu na wypełnianie (śr. czas 6 minut), prosiłbym o udostępnienie linka znajomym: ebadania.pl/766f949b0c7c33e1

Ponadto sądzę, że ciekawym będzie rozpoczęcie dyskusji na temat komunikatorów czy szeroko rozumianego komunikowania się. Jak to Państwo postrzegacie? Jakie nowe mechanizmy powstają od czasów pokolenia Nintendo? Gdzie zachodzą najszybsze bądź najbardziej widoczne zmiany? Zapraszam do rozmowy.
Awatar użytkownika
Shingao
****
Posty: 224
Rejestracja: wt mar 01, 2011 1:00 am

Post autor: Shingao »

Z chęcią bym pomógł, ale ja i moi znajomi jesteśmy strasznie mało reprezentatywni.
Awatar użytkownika
Miya
**
Posty: 3
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 1:00 am

Post autor: Miya »

Takich słów to ja bym się nie spodziewał na forum socjologicznym :).
Awatar użytkownika
Shingao
****
Posty: 224
Rejestracja: wt mar 01, 2011 1:00 am

Post autor: Shingao »

Ja bym się nie spodziewał czego innego. Jak tak dalej pójdzie, to socjolodzy i studenci socjologii będą najlepiej przebadaną kategorią społeczną w pracach licencjackich i magisterskich. Dobrze, że chociaż studenci weterynarii nie prowadzą badań do swoich prac na innych studentach tej nauki. :)
Awatar użytkownika
Miya
**
Posty: 3
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 1:00 am

Post autor: Miya »

Z tym, że te badania nie uwzględniają podziału zawodowego, więc nie ma co się martwić "badaniem socjologów". Studenci weterynarii nie, ale studenci medycyny zastrzyki trenują akurat najpierw na sobie :).
Awatar użytkownika
Shingao
****
Posty: 224
Rejestracja: wt mar 01, 2011 1:00 am

Post autor: Shingao »

No właśnie, trenują.

Jedni trenują podczas studiów, a prac dyplomowa jest tylko sprawdzianem ich umiejętności i wiedzy.
Drudzy nie mają czasu na trening, i trenują dopiero na pracy dyplomowej. :)
BartlomiejBerbec
**
Posty: 16
Rejestracja: czw mar 20, 2014 1:00 am

Post autor: BartlomiejBerbec »

Problem tutaj postawiony jest z pogranicza studiów nad komunikacją, socjologii, psychologii i informatyki.

Swoją drogą, niedawno ukazały się "Maszyny społeczne", bardzo dobra pozycja podejmująca aktualne dla każdego choć trochę zainteresowanego socjologią sympatyka.

Cóż, osobiście jestem zdania, że granica między światem wirtualnym i realnym zanika i mamy do czynienia z hiperkomunikacją, a komunikatory stały się jednym z czynników ten proces zwiększających.
ODPOWIEDZ