Pracujmy nad poprawnością językową

i Ty możesz współtworzyć to forum
ODPOWIEDZ
Xylomena
*****
Posty: 544
Rejestracja: czw mar 22, 2007 1:00 am
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Pracujmy nad poprawnością językową

Post autor: Xylomena »

W witrynach, w których moderatorzy zajmują się poprawianiem błędów ortograficznych na ogół panuje zwyczaj nadawania potem tej poprawionej wersji autorowi do wglądu. Działa przy tym opcja automatyczna, żeby autor był świadomy pojawienia się jakiejś zmiany.
Tutaj musiałoby się to odbywać bardzo na piechotę i czasochłonnie, dlatego po prostu apeluję o poprawność językową. Rażące błędy, które rzucają mi się w oczy poprawiam, a ponieważ edytowanie własnych postów jest już dostępne dla każdego użytkownika, proszę mi wybaczyć nie nadawanie informacji o zmianach, tylko śmiało wchodzić we własne posty ilekroć naniesiona przeze mnie poprawka zmienia wypowiedź w odczuciu autora.
A oczywiście najlepiej byłoby ubiec mnie w poprawianiu błędów, dopisywaniu dużych liter i znakow interpunkcyjnych :cool: . (Takie męki tylko w działach ze mną :arrow: .)
socjopat
*****
Posty: 627
Rejestracja: pn lut 26, 2007 1:00 am

Post autor: socjopat »

Oj, chyba w podpisie powinienem umieścić zdjęcie dokumentu wydanego przez psychologa, o mojej dysortografii :wink:
Ritter
*****
Posty: 610
Rejestracja: pn cze 25, 2007 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Ritter »

Ja zawsze odpisuję, że dysortografia nie jest wytłumaczeniem :wink: Jak się chce to można :razz:
Stirlitz idąc przez Unter den Linden zauważył człowieka zamalowującego napis na ścianie.
Moderator - pomyślał Stirlitz.
Awatar użytkownika
Witek
***
Posty: 53
Rejestracja: pt mar 16, 2007 1:00 am
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Witek »

Tylko zauważ jakie to trudne - sprawdzać w słowniku niemal każdy wyraz!
Ritter
*****
Posty: 610
Rejestracja: pn cze 25, 2007 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Ritter »

A wystarczy najnowszy Firefox ze słownikiem. Wszystko ładnie podkreśli na czerwono. :razz:
Stirlitz idąc przez Unter den Linden zauważył człowieka zamalowującego napis na ścianie.
Moderator - pomyślał Stirlitz.
EnOKa
****
Posty: 287
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 2:00 am
Lokalizacja: ok/Poznania

Post autor: EnOKa »

Myślę, że dla humanistów nie jest to wielki problem :grin:
Choć... karzdemu morze zdażyć się jakaś wtopa :oops:
Ritter
*****
Posty: 610
Rejestracja: pn cze 25, 2007 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Ritter »

No właśnie drogi Moderatorze, no właśnie :cool:
Stirlitz idąc przez Unter den Linden zauważył człowieka zamalowującego napis na ścianie.
Moderator - pomyślał Stirlitz.
Xylomena
*****
Posty: 544
Rejestracja: czw mar 22, 2007 1:00 am
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Post autor: Xylomena »

Socjopat, i tak występujesz tu anonimowo przed swoją uczelnią, więc nawet jeżeli ja Ci od czasu do czasu te błędy sprawdzę tak, że ślad po nich nie zostanie (rozumiem, że o zachowanie tej swojej specyfiki walczysz :???: ), to i tak nikt nie będzie podważał prawdziwości Twojego zaświadczenia.
Ale generalnie zgadzam się, że nawet rodzaje błędów w pisowni, są w stanie przekazać dużo informacji o dyskutancie (może więcej niż fotowgrafia :wink: ). Jednak w przypadku wszystkiego co publiczne często dzieje się tak, że coś co jest tylko specyficzne dla jednostek, traktowane jest jako kanon, nowy kanon. Mało komu chce się odróżniać specyfikę od mody. Lenistwo leży w naturze każdego. Przez to internet był bliski zunifikowaniu języka (niektórzy poloniści uważają, że i tak to spowodował) i gdyby nie Ci, którzy świdadomie stawiali temu opór, strach by było niedługo wpisywać w poście więcej jak kilka wyrazów, bo byłby to wyłom od rozumianej konwencji.
Dbałość o język leży w interesie każdego człowieka, żeby w jego życie nie wdarły sie normy dyskredytujace go z racji zwyczajnej umiejętności wypowiadania się.

(Zamierzone błędy EnOKi wyjątkowo przepuszczam)
Skończona ilość słów dotyczy tylko skończonej ilości uczuć
EnOKa
****
Posty: 287
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 2:00 am
Lokalizacja: ok/Poznania

Post autor: EnOKa »

Xylcia, widzę że rozumiemy się bez słów :grin:
Awatar użytkownika
Pseudonim
**
Posty: 2
Rejestracja: sob mar 02, 2013 1:00 am

Post autor: Pseudonim »

ale tutusie z was są
ODPOWIEDZ