Ile zarabia soocjolog?

gdzie studiować i dlaczego socjologię, gdzie zdobyć dodatkową wiedzę socjologiczną
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zaneta
**
Posty: 5
Rejestracja: pt paź 12, 2007 2:00 am

Ile zarabia soocjolog?

Post autor: Zaneta »

Chcialabym bym sie dowiedziec ile sie zarabia po socjologii?
Awatar użytkownika
malec
****
Posty: 162
Rejestracja: wt lut 20, 2007 1:00 am
Lokalizacja: Kraków

Post autor: malec »

mniej wiecej od 0 zlotych do hm tutaj trudno powiedziec, moze to byc 600 zlotych i moze to byc 15 tysiecy...

trudno powiedziec, sprecyzuj pytanie, np socjolog pracujacy na uczelni, socjolog pracujacy w duzej firmie badawczej, socjolog pracujacy w panstwowej agencji, socjolog pracujacy w supermarkecie... mozna tak bez konca :) uwazam ze jak ktos jest dobry w badaniach, to nie dosc ze problemu z praca nie bedzie to jeszcze przy okazji niezle zarobi, kolezanka po odebraniu dyplomu ma 2200 bruto.
Awatar użytkownika
Zaneta
**
Posty: 5
Rejestracja: pt paź 12, 2007 2:00 am

malec

Post autor: Zaneta »

malec mógłbys mi podac gg do siebie?
socjopat
*****
Posty: 627
Rejestracja: pn lut 26, 2007 1:00 am

Post autor: socjopat »

Chcialabym bym sie dowiedziec ile sie zarabia po socjologii?
Mam kumpla pracownika socjalnego w moim mieście, jest po socjologii i zarabia na łapę 2 kółka.
marucha79
**
Posty: 6
Rejestracja: wt paź 23, 2007 2:00 am
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post autor: marucha79 »

Pracuję w podobnej branży jak wyżej, wynagrodzenie 1200zł brutto, a podobno i tak mnie doceniają 8O
Tylko że przy rozrzucie zawodów, jakie wykonująmoi znajomi po socjologii równie dobrze można zadać pytanie ile zarabia się w Polsce i za granicą ;)
Socjopatka
****
Posty: 160
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 2:00 am

Post autor: Socjopatka »

Bez obrazy marucha, jednak pytanie to jest dość idiotyczne.
Zarabiasz tyle, ile jest warta Twoja praca i ile jesteś warta sama TY dla pracodawcy.
Nie ma w Polsce zjawiska takiego jak wycena zawodu, która zagwarantuje Ci jakąkolwiek wysokość pensji na przyszłość.
Chyba, że pytasz po prostu ile zarabiamy, pracując w swoich zawodach, mających jakiś procent spójności z wykształceniem??
marucha79
**
Posty: 6
Rejestracja: wt paź 23, 2007 2:00 am
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post autor: marucha79 »

Zdawało mi się, że coś podobnego napisałem, nie bardzo mam się więc za co obrażać :)
Jeśli miałbym wyciągać wnioski na podstawie losów moich znajomych z roku, to ukończenie socjologii nie przekłada się na świetne zarobki, ale może to taki pechowy albo nieudolny rocznik... A swoją drogą fajnie gdyby ktoś zrobił badania nad losami zawodowymi absolwentów socjologii, mogłaby wyjść ciekawa lektura.
Ostatnio zmieniony śr paź 24, 2007 7:48 am przez marucha79, łącznie zmieniany 1 raz.
socjopat
*****
Posty: 627
Rejestracja: pn lut 26, 2007 1:00 am

Post autor: socjopat »

To jest tak jak z większością zawodów, to że masz dyplom o niczym nie świadczy jeżeli nie bedziesz wytrwale dążył do realizacji celów, osiagania szczytów o szczęściu czy też plecach które mogą pomóc nie wspomnę (o kurka już wspomniałem) Wyjątek stanowią absolwenci prawa (szczeg. notariusze) ich zawód gwarantuje wysokie profity dla każdego kto ma ich papierek :wink:
Ritter
*****
Posty: 610
Rejestracja: pn cze 25, 2007 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Ritter »

To może inaczej :wink:

Absolwent przychodzący do instytutu badawczego jest zatrudniany na trzymiesięczny okres próbny. Tak jest w większości firm, więc można uogólnić. Jako asystent w którymś z działów realizacji (CATI, CAPI, CAWI, PAPI, Badania jakościowe) dostaje do 2000 zł brutto + jakaś tam premia rzędu 200-500 zł w zależności od osiągnięć. Asystent w dziale badawczym może zarobić od 1500 zł do 3000 zł i również co miesiąc dostaje premie w podobnej wysokości. Jeśli uda mu się zostać badaczem to jest to przedział od 2000 zł do 5000 zł i odpowiednio wyższa premia.

Mam nadzieję, że odpowiedziałem na Twoje pytanie :wink:
Stirlitz idąc przez Unter den Linden zauważył człowieka zamalowującego napis na ścianie.
Moderator - pomyślał Stirlitz.
Socjopatka
****
Posty: 160
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 2:00 am

Post autor: Socjopatka »

Marucha, tak się składa, że kontynuuję kształcenie właśnie po to, aby zbadać losy karier zawodowych absolwentów socjologii. Determinanty okoliczności, jakie wpływają na proces życia zawodowego we wszelkich możliwych aspektach interesują mnie od dawien dawna.
W badaniach z pewnością będą mi wkrótce potrzebni wszyscy albsolwenci tu obecni:-)
Między innymi dlatego zapraszam na konferencję horyzonty zawodu socjologa we Wro:-)
Awatar użytkownika
malec
****
Posty: 162
Rejestracja: wt lut 20, 2007 1:00 am
Lokalizacja: Kraków

Post autor: malec »

chetnie dam sie zbadac :)
Socjopatka
****
Posty: 160
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 2:00 am

Post autor: Socjopatka »

No to zaje****
Zgłoszę się do Ciebie niedługo:-)
marucha79
**
Posty: 6
Rejestracja: wt paź 23, 2007 2:00 am
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post autor: marucha79 »

Fajnie, tylko trochę daleko ten Wrocek. Pewnie będzie tam też mój kumpel Krzysiek Wasielewski, teraz już dr, którego te klimaty też dość mocno interesowały. W każdym razie służę swoim życiorysem i namiarami na znajomych z którymi mam kontakt :)
Socjopatka
****
Posty: 160
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 2:00 am

Post autor: Socjopatka »

Super, wielkie dzięki z góry:-)
socjopat
*****
Posty: 627
Rejestracja: pn lut 26, 2007 1:00 am

Re: Ile zarabia soocjolog?

Post autor: socjopat »

Chcialabym bym sie dowiedziec ile sie zarabia po socjologii?
płaca minimalna jest zagwarantowana prawem :twisted: a jak pójdziesz w naukę i po doktoracie załapiesz etat na państwowej uczelni, to stawka 140zł za godzinę pracy jest raczej pewna :twisted:
ODPOWIEDZ