Kulturoznawstwo po socjologii?

gdzie studiować i dlaczego socjologię, gdzie zdobyć dodatkową wiedzę socjologiczną
ODPOWIEDZ
socjopat
*****
Posty: 627
Rejestracja: pn lut 26, 2007 1:00 am

Kulturoznawstwo po socjologii?

Post autor: socjopat »

Czy po socjologii można robić mgr uzup. z kulturoznawstwa, podobno we Wrocławiu przyjmują po licencjacie nauk humanistycznych :?: .
ja84

Post autor: ja84 »

na pewno mozna na UJ
socjopat
*****
Posty: 627
Rejestracja: pn lut 26, 2007 1:00 am

Post autor: socjopat »

Dziekuje, ale we Wrocławiu są zdecydowanie tańsze noclegi niż w Krakowie, jeszce lepiej Opole lub Katowice to i bez noclegów mozna by się obejsć.
Xylomena
*****
Posty: 544
Rejestracja: czw mar 22, 2007 1:00 am
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Post autor: Xylomena »

Poczekaj na tego madralę Witka - my jesteśmy za Młodzi do takiej dyskusji...
Awatar użytkownika
Witek
***
Posty: 53
Rejestracja: pt mar 16, 2007 1:00 am
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Witek »

A może KUL? Bliżej niż do Lublina miałbyś Socjopat do Stalowej Woli - tam jest wydział zamiejscowy i można studiować socjologię. Kadrę mają lubelską albo doktorów miejscowych po studiach doktoranckich w Lublinie. Ponoc nie jest źle, poziom mają dobry. Tak przynajmniej twierdzi moja koleżanka, która z lubelskiego KUL-u przenosła się własnie do WZNoS w Stalowej Woli (bo ma bliżej!). To tyle, jak na mądralę przystało :wink:
socjopat
*****
Posty: 627
Rejestracja: pn lut 26, 2007 1:00 am

Post autor: socjopat »

Teraz już wiem, że w obecnym systemie można wszystko, na uzupełniających mgr z socjologii na moim roku byli ludzie po zarządzaniu i inzynierii produkcji, którzy o socjologii (przed jej studiowaniem) wiedzieli tele co .... :twisted:

Po doświadczeniach jednego z moderatorów forum wiem, że pójście po socjologii na kulturoznawstwo byłoby błędem :lol:
FrancisBegbie
*****
Posty: 596
Rejestracja: sob cze 23, 2007 2:00 am

Post autor: FrancisBegbie »

Robiłem rok uzupełniających z Kulturoznawstwa Międzynarodowego i rok Kultury Współczesnej (też w sumie kulturoznawstwo) na UJ.

Chciałem w tym roku iść na uzupełniające z Pedagogiki (specjalność ZZL) i niestety na UMCSie przyjeli mnie 2 razy i 3 razy mnie wyrzucali - ostatecznie powiedzieli mi, że nie mogę studiować po socjologii...


PS: Poziom na KULu (socjologia) w Lublinie - jest moim zdaniem tragiczny (jeżeli chodzi o socjologię sensu stricte), jest tam wszystko prócz socjologii.. Jeżeliby patrzeć na poziom pod względem egzaminów to KUL myślę, że byłby w czołówce.
socjopat
*****
Posty: 627
Rejestracja: pn lut 26, 2007 1:00 am

Post autor: socjopat »

na uzupełniających tak jest chyba na większości uczelni, chyba zakładają że już wszystko było na licencjackich i warto doświadzcyć czegoś innego :twisted: ku radości tych po studiach inżynierskich :cool:

ja chciałem studiować pedagogikę resocjalizacyjną w Opolu (po lic. z socjologii na UO przyjmują) na uzup. ale ostatecznie zostałem na socjologii.
Uważam, że po mgr z pedagogiki zawsze to nowe kwalifikacje bo w razie czego można zostać belfrem i uczyć w szkole np WOS'u :cool:
Xylomena
*****
Posty: 544
Rejestracja: czw mar 22, 2007 1:00 am
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Post autor: Xylomena »

Oczywiście jeszcze warto dodać, że w ramach samej socjologii istnieją specjalizacje kulturoznawcze. Mi zdarzyło się wdepnąć w dwie takie: Problemy zróżnicowania kulturowego świata i Komunikacja międzykulturowa (proszę ile wiedzy potrafi się zmienić w człowieku przez lata, gdy teraz spojrzeć w wykopki :lol: )

@FrancisBegbie
Pedagogika musiała Cię niestrawić, bo u nich nie ma teorii na albo-albo i dziesięciu szkół na jedno. Bliżej im dogmatom, że coś jest jedyne słuszne. A Ty pewnie od razu brałeś się za dywagacje lub dociekania, kto to wymyślił lub jak to podważyć :wink:.
Skażenie zawodowe ograniczonym zaufaniem do wiedzy absolutnej, po czymś takim ciężko się dostosować.
Skończona ilość słów dotyczy tylko skończonej ilości uczuć
Vella
***
Posty: 56
Rejestracja: czw lis 04, 2010 1:00 am

Post autor: Vella »

Tomek :cool: ja jestem na kulturoznawstwie na uś po socjologii :cool:
oczywiście, że tak można, to są super studia uzupełniajace do socjologii :wink:
jeśli pasjonuje Cie film, teatr, kultura to jak najbardziej spodobają Ci sie te studia :wink:
jakbyś miał pytania to priv :grin:
Małolata ?
jak Ci mało lata to se rozbujaj,
ja jestem młoda :D

My socjologowie, nie rozwiązujemy problemów lecz się nimi nudzimy. Gordon Allport
socjopat
*****
Posty: 627
Rejestracja: pn lut 26, 2007 1:00 am

Post autor: socjopat »

hmmm, zastanawiałem się nad tym w roku 2007, czyli to już nie jest aktualne, ale dziekuję :cool:
ODPOWIEDZ