Kreowanie indywidualnego wizerunku w internecie

gdzie studiować i dlaczego socjologię, gdzie zdobyć dodatkową wiedzę socjologiczną
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wysek
**
Posty: 5
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 2:00 am

Kreowanie indywidualnego wizerunku w internecie

Post autor: wysek »

Witam,

Mam problem z wyszukaniem artykułów na w/w temat. Czy ktoś jest w stanie pomóc? Wystarczy naprowadzić na jakich stronach mogę takie artykuły odnaleźć, na pewno przyda się na przyszłość.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mc
****
Posty: 228
Rejestracja: pn paź 05, 2009 2:00 am
Kontakt:

Post autor: mc »

może jakieś artykuły z psychologii sukcesu? Co prawda nie znam żadnych artykułów, ale książki typu "Jak zarobić milion?" albo "bądź liderem!" stanowią na pewno tematykę kilku czasopism internetowych.
Awatar użytkownika
Shingao
****
Posty: 224
Rejestracja: wt mar 01, 2011 1:00 am

Post autor: Shingao »

Do kogo chcesz skierować swój przekaz?
Chcesz dobrze się zaprezentować potencjalnym pracodawcom?
A może chcesz mieć "wzięcie" w serwisie randkowym?
Jak chcesz kształtować swój wizerunek? za pomocą bloga, serwisu społecznościowego czy youtube?

Konkrety! Konkrety! Konkrety!

Jeśli chodzi o serwisy randkowe to polecam:
Whitty M. T., Carr A. N., Wszystko o romansie w sieci. Psychologia związków internetowych, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne sp. z o.o., Gdańsk 2009

Jeśli chodzi o to jak tworzyć blogi to polecam:
Mazurek Grzegorz, Blogi i wirtualne społeczności - wykorzystanie w marketingu, Wolters Kluwer Polska, 2008
Awatar użytkownika
wysek
**
Posty: 5
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 2:00 am

Post autor: wysek »

Ściślej interesuje mnie tematyka kreowania wizerunku w internecie pod kątem kariery zawodowej.
Awatar użytkownika
Shingao
****
Posty: 224
Rejestracja: wt mar 01, 2011 1:00 am

Post autor: Shingao »

Jeśli chodzi o kształtowanie wizerunku pod kątem kariery to żadnej książki nie czytałem.

Mogę od siebie dodać, że ważne aby Twój wizerunek (przekaz) był w miarę jednoznaczny (jednorodny). Na marne mogą pójść Twoje wysiłki aby ukazać się poprzez CV jako osoba np: zrównoważona, spokojna, elegancka, dobrze reprezentująca firmę, kompetentna itp., jeśli potencjalny pracodawca wejdzie na Twój profil na facebook'u albo Naszej Klasie i znajdzie tam zdjęcia np. z imprezy w różnych "zawstydzających sytuacjach".
Serwisy społecznościowe to nie są jakieś przestrzenie prywatne do których nie mają dostępu nasi przyszli lub obecni przełożeni.
Trzeba uważać jakie zdjęcia i komentarze umieszcza się w cyberprzestrzeni. Były sytuacje, że pracownik został zwolniony bo w sposób krytyczny wypowiadał się o swojej firmie w internecie.
ODPOWIEDZ