Współczesne Studia Buddyjskie- Zagadnienie Przyczynowości

gdzie studiować i dlaczego socjologię, gdzie zdobyć dodatkową wiedzę socjologiczną
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mbsnko
*
Posty: 1
Rejestracja: czw mar 10, 2011 1:00 am

Współczesne Studia Buddyjskie- Zagadnienie Przyczynowości

Post autor: mbsnko »

Zapraszamy studentów, doktorantów, pracowników naukowych i wszystkich zainteresowanych powyższym tematem na pierwszą międzynarodową konferencję naukową z cyklu „Modern Buddhist Studies” („Współczesne Studia Buddyjskie”).
Zagadnienia, poruszane w cyklicznych corocznych konferencjach odnoszą się do zjawiska „zachodniego buddyzmu” oraz związku nauk Buddy z nauką Zachodu. Obszar badawczy dotyczy zarówno historycznego i językowego kontekstu starożytnych źródeł, jak też współczesnych wpływów w obrębie zachodniej kultury i życia.
Konferencja ma charakter interdyscyplinarny, zapraszamy przedstawicieli różnych dyscyplin naukowych; religioznawstwa, filozofii, psychologii, kognitywistyki, kulturoznawstwa, filologii, sztuki, nauk społecznych. Pierwsze spotkanie dotyczy zagadnienia przyczynowości z różnych perspektyw naukowych.
Proponowane zagadnienie nie wyczerpuje całości tematyki konferencyjnej. Zapraszamy również tych, którym bliska jest problematyka buddyjska w zachodnim kręgu kulturowym; nawiązania literackie, komparatystyka filozoficzna, oddziaływania w sferze edukacji, informatyki, etyki, sztuki.
Konferencja odbędzie się w dniach 2-3 czerwca 2011 r. na Uniwersytecie Opolskim w Instytucie Filozofii w budynku Collegium Civitas. Zapraszamy do udziału w formie czynnej i biernej. Zgłoszenia z podaniem danych: imię i nazwisko, status/tytuł naukowy, uczelnia, tytuł wystąpienia wraz z abstraktem (200 słów) prosimy przesłać do dnia 10 maja 2011 r. na adres mbsnko@gmail.com. O wyborze zgłoszeń poinformujemy do dnia 17 maja 2011 r. Więcej informacji: www.mbs.uni.opole.pl.
Awatar użytkownika
mc
****
Posty: 228
Rejestracja: pn paź 05, 2009 2:00 am
Kontakt:

Post autor: mc »

dobre, dobre, temat mnie zaciekawił...
ODPOWIEDZ