specjalizacja

gdzie studiować i dlaczego socjologię, gdzie zdobyć dodatkową wiedzę socjologiczną
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kaka17ab
**
Posty: 2
Rejestracja: czw sty 13, 2011 1:00 am

specjalizacja

Post autor: kaka17ab »

witam,
co sądzicie o nauce socjologii na Uniwersytecie Łódzkim? jakie perspektywy pracy po tej uczelni? i co najważniejsze mają do wyboru specjalizacje:

-Kultura, komunikowanie, media
-Kultura, sztuka, kultura medialna
-Lokalizacja w dobie globalizacji
-Metodologiczno-badawczego ciekawy i płatny, ale nie dam rady
-Socjologia organizacji i zarządzania myślę o tym bo chcę pracować w PR, ale może z tych wymienionych, któryś na PR lepiej się nadaje?
-Socjologia płci i rodzaju - gender studies
-Społeczny wymiar polityki
-Szanse i zagrożenia społeczne dla jednostek i zbiorowości w zmieniającym się świecie

pytanie kieruję do socjologów i już będących na tym kierunku(cały czas pełno opinii,że to kierunek dla bezrobotnych i studenci narzekają na brak pracy- ja osobiście w to nie wierzę patrząc na zatrudnienie niektórych), co teraz się opłaca, bo dużo ludzi kończy metodologiczno-badawczy i organizacji i zarządzania-myślę,że w tym jest przesyt ludzi. Jeśli dostanę pracę w zawodzie, co podobno trudno to jaka specjalność mi to najbardziej gwarantuje? tak z własnych doświadczeń napiszcie, ktoś na forum pisał, że na socjologii jest dużo wolnego czasu, co w takim razie robicie żeby wasze CV było bogatsze oprócz staży kiedy się pojawi okazja i nauki języków(uczycie się ich sami czy zdobywacie certyfikaty, bo ważne chyba żeby umieć- papierek jest bardzo konieczny)? co robić by zwiększyć swoje szanse? i na jakie zarobki można liczyć w Łodzi?

dziękuję za wyjaśnienia
mac77
****
Posty: 291
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 1:00 am
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: mac77 »

Moim zdaniem słusznie myślisz.
Co do PR to pierwsza specjalność bardziej pasuje, ale ktoś kto lubi PR poradzi sobie w organizacji i tu też widzę większą przyszłość i nie będziesz musiała konkurować z dziennikarzami :)
Co do pracy...Nie ma reguły, napewno dorzuciłbym cokolwiek z zarządzania (dobre szkolenie, warsztaty, praktyki, podyplomówkę). Nikt nie potraktuje serio socjologa tylko po kierunkowych studiach bez doświadczenia w branży lub przynajmniej wiedzy teoretycznej z danego zakresu.

Pozdrawiam
Marcin
FrancisBegbie
*****
Posty: 596
Rejestracja: sob cze 23, 2007 2:00 am

Post autor: FrancisBegbie »

Przypuszczam, że materiał na studiach Ci do niczego albo nie będzie potrzebny, albo będzie to stanowczo za mało... sprawdź sobie siatkę zajęć i wybór dostosuj z uwagi na własne zainteresowania.
ODPOWIEDZ