Gdzie mozna studiować socjologię?

gdzie studiować i dlaczego socjologię, gdzie zdobyć dodatkową wiedzę socjologiczną
ODPOWIEDZ
awariant
***
Posty: 131
Rejestracja: pn wrz 15, 2008 2:00 am
Lokalizacja: Głowno

Re: Hej:)

Post autor: awariant »

Kierunek socjologia został już otwarty niemal w każdym większym mieście i nie tylko, ale to od Was zależy czy chcecie studiować ją na wysokim poziomie czy na niskim. A teraz ja mam do Was pytanie :) Czy studiowanie socjologii się opłaca i co się po tym ma ;), bo nie ukrywam - dostałam się na socjologię i inżynierię biomedyczną i oba kierunki mi się podobają, ale nie weim co wybrać. Pomożecie??
Jak ja bym miał taki wybór, wybrałbym socjologię, ale Tobie poradzę inżynierię. Życzę spełnienia :)
Bunt wynika z tego, że nie znasz życia. Buntujesz się przeciwko temu, co zauważasz i czego nie potrafisz zrozumieć. Kiedy zaczynasz Wszystko rozumieć, mówisz:Aha! i masz siedemdziesiąt lat.
Awatar użytkownika
Marta90
**
Posty: 4
Rejestracja: czw lip 23, 2009 2:00 am
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Marta90 »

Ale konkretnie, jeśli możesz, napisz mi co można mieć po socjologii :). No jak by nie patrzał studia na kierunku socjologii są duuużo prostsze, niż na inżynierii i tego się najbardziej boję - że sobie nie poradzę. A szkoda uwalić rok...
FrancisBegbie
*****
Posty: 596
Rejestracja: sob cze 23, 2007 2:00 am

Post autor: FrancisBegbie »

Skończyć studia może i łatwiej, ale być dobrym socjologiem czyli socjologiem ad hoc do wszystkiego - jest o wiele trudniej.

I następna kwestia - co znaczy inżynieria... To bardzo szerokie pole, zarówno jak socjologia, ale specjalistycznie już jest bardziej określone.

Następnie zadaj pytanie inaczej - co chcesz robić w życiu, by Cię ono nie męczyło, a nie zadawaj pytania, co można robić po socjologii. Może okazać się, że ani żadna inżynieria, ani socjologia do niczego się nie przyda... :-(

Ostatnia sprawa to taka, że poziom trudności różni się bardzo - w zależności od uczelni i wykładowców, a nie kierunku.
mac77
****
Posty: 291
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 1:00 am
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: mac77 »

Aż sprawdziłem czym jest ta inżynieria biomedyczna, fajnie to brzmi...
Lepiej się dobrze zastanów, bo punktów wspólnych nie widać.
To tylko 5 lat :), a po jednym i drugim możesz robić to i owo
Tylko warto wiedzieć z czego czerpiesz satysfakcję
Awatar użytkownika
Alexis77
**
Posty: 6
Rejestracja: pt lip 10, 2009 2:00 am

Post autor: Alexis77 »

Uniwersytet Medyczny też ma socjologię;))
Awatar użytkownika
Alexis77
**
Posty: 6
Rejestracja: pt lip 10, 2009 2:00 am

Post autor: Alexis77 »

w Łodzi dodaję;))
awariant
***
Posty: 131
Rejestracja: pn wrz 15, 2008 2:00 am
Lokalizacja: Głowno

Post autor: awariant »

Alexis77 pisze:w Łodzi dodaję;))
u to koleżanka z moich stron moze kiedyś w medyku sie zobaczymy hehe:D
:arrow: see you
Bunt wynika z tego, że nie znasz życia. Buntujesz się przeciwko temu, co zauważasz i czego nie potrafisz zrozumieć. Kiedy zaczynasz Wszystko rozumieć, mówisz:Aha! i masz siedemdziesiąt lat.
Awatar użytkownika
Marta90
**
Posty: 4
Rejestracja: czw lip 23, 2009 2:00 am
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Marta90 »

to na pewno ale niech mi ktos powie ile na studiach jest matma a ile fizyka i chemia ??
FrancisBegbie
*****
Posty: 596
Rejestracja: sob cze 23, 2007 2:00 am

Post autor: FrancisBegbie »

Nie czaje pytania...?


I mam pytanie, co oznacza czy się opłaca studiowanie socjologii i co autorka miała na myśli pisząc, pytając - co się po nich ma?
awariant
***
Posty: 131
Rejestracja: pn wrz 15, 2008 2:00 am
Lokalizacja: Głowno

Post autor: awariant »

FrancisBegbie pisze:Nie czaje pytania...?


I mam pytanie, co oznacza czy się opłaca studiowanie socjologii i co autorka miała na myśli pisząc, pytając - co się po nich ma?
pewnie o to ile korzyści z tego płynie...
Bunt wynika z tego, że nie znasz życia. Buntujesz się przeciwko temu, co zauważasz i czego nie potrafisz zrozumieć. Kiedy zaczynasz Wszystko rozumieć, mówisz:Aha! i masz siedemdziesiąt lat.
FrancisBegbie
*****
Posty: 596
Rejestracja: sob cze 23, 2007 2:00 am

Post autor: FrancisBegbie »

Tak wiem, ale jakich korzyści? czy mówimy o kasie, rozwoju osobistym czy..?:)
awariant
***
Posty: 131
Rejestracja: pn wrz 15, 2008 2:00 am
Lokalizacja: Głowno

Post autor: awariant »

jak znam życie to o kasie... :-(
Bunt wynika z tego, że nie znasz życia. Buntujesz się przeciwko temu, co zauważasz i czego nie potrafisz zrozumieć. Kiedy zaczynasz Wszystko rozumieć, mówisz:Aha! i masz siedemdziesiąt lat.
mac77
****
Posty: 291
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 1:00 am
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: mac77 »

Marto jeśli pytasz o obecność zajęć z fizyki i chemii na socjologii, to proponuję głęboko zastanowić się nad istotą studiowania na tym kierunku.
ASP to też piękna uczelnia :grin:
Awatar użytkownika
Marta90
**
Posty: 4
Rejestracja: czw lip 23, 2009 2:00 am
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Marta90 »

To ja może wytlumaczę o co mi konkretnie chodzi :). Niestety moje plany, co do samej matury popsuła sama operacja która wypadla mi nieco przed matura. I z tego powodu wybrałam biologię na maturze. Składałam podanie i na socjologię, i na inżynierię biomedyczną. Dostałam się na oba kierunki i teraz mam dylemat, ponieważ jestem trochę kiepska z matematyki i to mnie przeraża, bo inżynieria biomedyczna to typowo matematyczny kierunek, ale później łączy mi się z fizykoterapią, którą chce studiować, a niestety socjologia nieco mniej się z tym łączy.
Dlatego pytam Was, co byście mi doradzili?? Który kierunek jest bardziej przyszłościowy i czy socjologów nie jest zbyt dużo??
I wracam do pytania czym zajmuje się konkretnie socjolog, czy tylko praca w więzieniach jak to niektorzy pisali na innych forach??
FrancisBegbie
*****
Posty: 596
Rejestracja: sob cze 23, 2007 2:00 am

Post autor: FrancisBegbie »

Marto, Twój kompletny brak informacji o socjologii powinien Ci wiele podpowiedzieć. Jak dla mnie, ktoś musiał Ci podsunąć pomysł z socjologią, bo jak można chcieć czegoś o czym się nic nie wie?

Uciekaj stąd :) może w tej biomedycynie Ci pójdzie ok, na tym ja się kompletnie nie znam i szczerze nawet nie chce mi się sprawdzać :), ale przypuszczam, że jak nie jesteś na prawdę bystrym socjologiem, to większość innych kierunków jest atrakcyjniejszych.

Socjologia jako nauka społeczna świetnie rozwija człowieka, jego osobowość i przede wszystkim horyzonty. Jest to na pewno kierunek, który otworzy Ci oczy na zjawiska, na które dotychczas tak nie patrzyłaś bądź, których nie dostrzegałaś do tej pory - ale na kokosy z pracy nie licz, no chyba, że na prawdę będziesz dobra, kręcą Cię duże firmy, media i znajdziesz w takiej pracę... :) to dlaczego nie :)
ODPOWIEDZ