Jaka specjalizacja na socjologi???

gdzie studiować i dlaczego socjologię, gdzie zdobyć dodatkową wiedzę socjologiczną
Xylomena
*****
Posty: 544
Rejestracja: czw mar 22, 2007 1:00 am
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Post autor: Xylomena »

Brzmi to zupełnie jak klasyczne zarządzanie. To chyba znak zbliżających się przetasowań w systematyce nauk. Ta socjologia, to jednak nieźle miesza na świecie, chociaż wydaje się taka niepozorna, nie posuwająca niczego naprzód...
Awatar użytkownika
czehuziom
**
Posty: 4
Rejestracja: czw mar 22, 2007 1:00 am
Lokalizacja: Wrocław - tam studiuje :)

Post autor: czehuziom »

Ja wybiorę specjalność "Socjologia mediów i rynku"-dla mnie jest to ciekawa specjalność. Szerokim łukiem omijałbym 'prace socjalną" to po prostu nie dla mnie. :)
Xylomena
*****
Posty: 544
Rejestracja: czw mar 22, 2007 1:00 am
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Post autor: Xylomena »

Podzielam, tylko nie wiem czy będe miała możliwość wyboru, pomimo że teoretycznie obydwa te kierunki u mnie są (praktycznie za mało studentów).
Awatar użytkownika
malec
****
Posty: 162
Rejestracja: wt lut 20, 2007 1:00 am
Lokalizacja: Kraków

Post autor: malec »

ja chyba wybiore gospodarke i badania rynku, kazda szanujaca sie firma robi badania, huh? :D
Awatar użytkownika
greebo
**
Posty: 2
Rejestracja: śr maja 09, 2007 2:00 am

Post autor: greebo »

Wydaje mi się że mimo wszystko na uczelniach na studiach I stopnia (licencjackich) następuje większy nacisk na przygotowanie zawodowe aniżeli ogólnie i teoretyczne, może ma z tym coś wspólnego czy dana uczelnia jest publiczna czy nie. Jest wiele specjalizacji klasycznie przypisywanych innym dziedziną do których socjolog wnosi swoje podejście i perspektywę. Wydaje mi się to być najbardziej sensownym rozwiązaniem 3 lata studiów przyuczających do zawodu i 2 już typowo zgłębiające daną dziedzinę.
Awatar użytkownika
emus
**
Posty: 6
Rejestracja: pn maja 28, 2007 2:00 am

ja...

Post autor: emus »

... zaczynam w tym roku licencjata na zaocznych i też myslę o specjalności zarządzanie potencjałem ludzkim, więc na pewno jest taki kierunek:)
amiel
**
Posty: 2
Rejestracja: pn maja 28, 2007 2:00 am
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: amiel »

a ja jestem na pięcioletnich magisterskich, a specjalizacja do wyboru na IV roku doradztwo psychospołeczne albo socjologia ogólna
Awatar użytkownika
lukaszek85
**
Posty: 2
Rejestracja: śr maja 23, 2007 2:00 am
Lokalizacja: tarnobrzeg

Post autor: lukaszek85 »

ja wybrałem socjologie samorządową bo pracuje już od roku w urzędzie gminy :wink: praca bardzo mi się podoba :cool:
kochaj, szalej i nie pytaj co dalej :wink:
amiel
**
Posty: 2
Rejestracja: pn maja 28, 2007 2:00 am
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: amiel »

ja nie mam duzego wyboru. teraz żałuje że nie jestem na licencjacie :-( ale jeśli chodzi o samą socjologie to nie żałuje że wybrałam właśnie ten kierunek. jakiekolwiek problemy sprawia sama organizacja uniwersytetu, nigdy nic nie wiadomo, czy beda zajecia czy nie i takie tam...
FrancisBegbie
*****
Posty: 596
Rejestracja: sob cze 23, 2007 2:00 am

Post autor: FrancisBegbie »

Ja uważam, że jednak lepiej byłoby bez specjalnosci na np: licencjacie - gdyż po prostu człowiek tak na prawdę poznaje to co studiuje, to czym może się zainteresować itd.

Dając wolną rekę może więcej działać w kierunki na jaki ma ochotę - po pierwszym semestrze musialem wybrać specjalność - tak na prawdę to nie wiedziałem do końca co wybierałem, bo jaka by to nie była, nie poznasz jej do końca, szczególnie, że człowiek myślał o zdaniu pierwszej sesji a nie o wyborze specjalności. (pierwszy semestr - przedmioty typowo wprowadzające).

Magistarka - świetny okres na rozwijanie tej dziedziny, która nas interesuje.

To moje zdanie...
Awatar użytkownika
misia
***
Posty: 49
Rejestracja: wt maja 29, 2007 2:00 am
Lokalizacja: KrK

Post autor: misia »

Własnie kto to widzial wybierac na licejncjacie;/
no ale coz ja tez tak wybieralam ;/
Awatar użytkownika
sosna
***
Posty: 105
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 2:00 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: sosna »

A co wybieracie? Specjaloności?

U nas sie wybiera specjalnośc przy składaniu dokumentów. Ale nie jest to jakies widzimisie rektora naszej uczelni ale polskie przepisy (dla zainteresowanych szczegóły)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Ritter
*****
Posty: 610
Rejestracja: pn cze 25, 2007 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Ritter »

Wiesz, Xylomena świadkiem, u nas dziewczyny wybrały specjalność przy rejestracji, a potem się okazało, że takowej nie ma. :???: A jeszcze jakoś pod koniec pierwszego semestru się wszyscy wpisywali na listę i to mojej specjalności miało nie być, a wyszło jak wyszło.

A specjalność, albo badania rynku, albo stosunki polityczne.
Stirlitz idąc przez Unter den Linden zauważył człowieka zamalowującego napis na ścianie.
Moderator - pomyślał Stirlitz.
Awatar użytkownika
sosna
***
Posty: 105
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 2:00 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: sosna »

U nas sa 3 i wszystkie 3 maja szanse ruszenia bo podział na specjalnosci nastepuje dopiero po 3 semestrze



(oo ile trójek)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
FrancisBegbie
*****
Posty: 596
Rejestracja: sob cze 23, 2007 2:00 am

Post autor: FrancisBegbie »

A popatrz się na przykład: idzie osoba na tą uczelnie bo interesuje go ta specjalność, po trzech latach okazuje sie, że nie można otworzyć tej specjalności bo jest za mało osób - to troche nie fair.

Licencjat i specjalność to jedna wielka pomyłka...
ODPOWIEDZ