współczesne społeczeństwo polskie

forum poświęcone pracom (lic./mgr), kolejnym etapom pisania pracy, dyskusjom na ich temat, zbieraniu informacji na temat źródeł i planów pracy oraz zbieraniu i analizowaniu danych przy użyciu SPSS, EXCEL

Moderator: FrancisBegbie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
joanna919
**
Posty: 17
Rejestracja: pn paź 01, 2012 2:00 am

współczesne społeczeństwo polskie

Post autor: joanna919 »

witam, jestem w trakcie poszukiwania tematyki na pracę magisterską. Zależy mi na tym, aby odnosiła się ona do współczesnego społeczeństwa polskiego. Może ktoś mógłby podzielić się jakimiś ciekawymi pomysłami na pracę. Najbardziej zależy mi na tym aby odnosiła się ona do specjalizacji współczesnego społeczeństwa polskiego. Za wszystkie pomysły baardzo dziękuję :grin:
Awatar użytkownika
koziolek
****
Posty: 156
Rejestracja: sob paź 25, 2008 2:00 am

Post autor: koziolek »

Swego czasu interesowałam się pojęciem "pokolenie Jana Pawła II". Może coś w tym stylu Cię zainteresuje? Ciekawe pozycje na ten temat ma wydawnictwo SCHOLAR:
1. "Pokolenie JP2. Przeszłość i przyszłość zjawiska religijnego" (red. Tadeusz Szawiela), Scholar 2008
2. "Wartości Polaków a dziedzictwo Jana Pawła II" (red. A. Kozłowska, A. Jackowska, M. Biegaj), Sholar 2009
Awatar użytkownika
Shingao
****
Posty: 224
Rejestracja: wt mar 01, 2011 1:00 am

Post autor: Shingao »

Co to jest "pokolenie JP2"?
Awatar użytkownika
joanna919
**
Posty: 17
Rejestracja: pn paź 01, 2012 2:00 am

Post autor: joanna919 »

Dziękuję za podpowiedź :)
Awatar użytkownika
joanna919
**
Posty: 17
Rejestracja: pn paź 01, 2012 2:00 am

Post autor: joanna919 »

Po zastanowieniu się dokładnie zainteresowałam się dwoma wątkami, mianowicie tożsamością w internecie i społeczeństwem konsumpcyjnym. Obawiam się tylko, że tematy te mogą być tak popularne, że już nic ciekawego nie napiszę. Nie wiem który wybrać temat ani jak dokładnie sprecyzować aby wyszła z tego ciekawa praca.
Awatar użytkownika
koziolek
****
Posty: 156
Rejestracja: sob paź 25, 2008 2:00 am

Post autor: koziolek »

Shingao, http://pl.wikipedia.org/wiki/Pokolenie_JP2

Joanno, a może połączysz oba tematy? Coś na ten przykład jak: "Problemy z określeniem własnej tożsamości na przykładzie szukania anonimowości w sieci problemem społeczeństwa konsumpcyjnego"? Sama chętnie przeczytałabym taką pracę :)

Pozdrawiam,
koziolek
Awatar użytkownika
joanna919
**
Posty: 17
Rejestracja: pn paź 01, 2012 2:00 am

Post autor: joanna919 »

Dziękuję za podpowiedź, jestem bardzo wdzięczna :) Temat bardzo mnie zaciekawił i w pierwszej chwili się na niego napaliłam, ale boję się, że będę miała problemy z realizacją badań.
Awatar użytkownika
joanna919
**
Posty: 17
Rejestracja: pn paź 01, 2012 2:00 am

Post autor: joanna919 »

Ale myślę, że i tak się nad nim zastanowię, bo naprawdę to sama jestem ciekawa takiej pracy
ODPOWIEDZ