integracja społeczności lokalnej

forum poświęcone pracom (lic./mgr), kolejnym etapom pisania pracy, dyskusjom na ich temat, zbieraniu informacji na temat źródeł i planów pracy oraz zbieraniu i analizowaniu danych przy użyciu SPSS, EXCEL

Moderator: FrancisBegbie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
czyjacoswiem
*
Posty: 1
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:00 am

integracja społeczności lokalnej

Post autor: czyjacoswiem »

Witam

Mam zamiar napisać pracę nt. integracji społeczności lokalnej. Niestety mam duży problem z pytaniami badawczymi - ciągle dostaję negatywa za nie...

O co można spytać w takim temacie?
Praca będzie dotyczyła tego, czy organizacja pozarządowa ma wpływ na integrację społeczną. Nigdy nie układałam pytań badawczych i nie ukrywam, że jest to dla mnie ogromny problem.

Czy w niewielkiej społeczności lokalnej jest możliwe prężne działanie stowarzyszenia?
Czy mieszkańcy potrafią zmotywować się do działania i wspólnie zorganizować akcję społeczną?
Czy wskaźnik integracji społeczeństwa jest wysoki?
Czy społeczność lokalna gminy boryka się z niskim zaangażowaniem mieszkańców w życie społeczne?
Dlaczego pewna grupa mieszkańców jest aktywna społecznie, a inna wykazuje się biernością?

Czy takie pytania są ok? Jakie mogą istnieć wskaźniki integracji społecznej? Jakiej teorii szukać?

Bardzo bardzo proszę o pomoc, wskazówki.
socjopat
*****
Posty: 627
Rejestracja: pn lut 26, 2007 1:00 am

Post autor: socjopat »

od ogółu do szczegółu, najpierw określ problem badawczy potem szczegółowe problemy, które wynikają z głównego, a później zadaj sobie pytania w jaki sposób rozwiążesz te problemy = pytania badawcze :cool:
ODPOWIEDZ