koniecznie potrzebuje pomocy - SPSS!

forum poświęcone pracom (lic./mgr), kolejnym etapom pisania pracy, dyskusjom na ich temat, zbieraniu informacji na temat źródeł i planów pracy oraz zbieraniu i analizowaniu danych przy użyciu SPSS, EXCEL

Moderator: FrancisBegbie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Timon
**
Posty: 28
Rejestracja: sob lis 20, 2010 1:00 am

koniecznie potrzebuje pomocy - SPSS!

Post autor: Timon »

mam kilka problemów. chce wygenerować tabele z pytania w którym ludzie mogli zaznaczyć więcej niż jedną odp. , podzieliłem to pytanie na tyle zmiennych ile było odp. w kafeterii, co dalej? aby zrobić tabele to trzeba teraz zdefiniować zestaw wielokrotnych odp? a póxńiej w tabelach specjalnych działać? tylko problem polega na tym że jak tworzy mi tabele to nie wyświetla zmiennych niezależnych skategoryzowanych(np. kategorii wieku 18-25, 26-35 itd.) co z tym zrobić?
Drugi problem to pytanie w którym było kilka sferi trzeba było ocenić poziom ich rozwoju(bardzo wysoki, wysoki itd.) podzieliłem też to pytanie na tyle zmiennych ile tych sfer, co dalej? jak zrobić żeby mi w tabeli wygenerował wszystkie sfery i odpowiedzi w sensie że na tą sferę odp. tak a na inną inaczej(wyniki np. sfera pracy- bardzo wysoki - tyle osób, wysoki tyle itd.) i tak z każdą sferą? POMOŻE ktoś?
ODPOWIEDZ