Polacy w Wielkiej Brytanii. Prośba.

forum poświęcone pracom (lic./mgr), kolejnym etapom pisania pracy, dyskusjom na ich temat, zbieraniu informacji na temat źródeł i planów pracy oraz zbieraniu i analizowaniu danych przy użyciu SPSS, EXCEL

Moderator: FrancisBegbie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bananas
**
Posty: 3
Rejestracja: pt gru 17, 2010 1:00 am

Polacy w Wielkiej Brytanii. Prośba.

Post autor: bananas »

Poszukuję informacji na temat społecznych aspektów życia polskich imigrantów w Wielkiej Brytanii. Kwestia ekonomiczna, demograficzna itp. środowiska Polaków w UK jest szeroko opisana jednak brakuje źródeł odnośnie relacji Polaków ze społecznością przyjmującą i innymi rodakami w obcym kraju. Właśnie takiej charakterystyki potrzebuję do swojej pracy. Pozdrawiam i bardzo proszę o sugestie (najchętniej w postaci literatury).
Awatar użytkownika
koziolek
****
Posty: 156
Rejestracja: sob paź 25, 2008 2:00 am

Post autor: koziolek »

W tej chwili przychodzi mi na myśl, byś przeszukał może fora internetowe, blogi osób które wyjechały? Potrzebujesz bardziej danych uogólnionych czy konkretnych przypadków? Moja rodzina była w Wlk. Brytanii, mogę służyć pomocą.
Awatar użytkownika
bananas
**
Posty: 3
Rejestracja: pt gru 17, 2010 1:00 am

Post autor: bananas »

Konkretnie chodzi o pracę licencjacką i są mi potrzebne wiarygodne źródła naukowe do skonstruowania bazy teoretycznej badania. Dokładniej będę pisać o tym dlaczego polscy imigranci w UK odseparowują się od innych Polaków w tym kraju. Wybrałam badania jakościowe a dokładniej wywiad swobodny. Dlatego też informacje z forów nie będą dla mnie zbyt przydatne. Może Ty albo ktoś z Twojego otoczenia mógłby być podmiotem badawczym?
Awatar użytkownika
koziolek
****
Posty: 156
Rejestracja: sob paź 25, 2008 2:00 am

Post autor: koziolek »

Podmiot badawczy? A co to takiego?
Gwoli wyjaśnienia: studiuję ekonomię a nie socjologię ;)
mac77
****
Posty: 291
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 1:00 am
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: mac77 »

Zgodzę się z koziołkiem...nie neguj treści zawartej w forach, owszem wnioski z postów to nie wiedza podana na tacy, ale przecież w tym cała "zabawa" z odkrywaniem zjawiska. Chcesz przeprowadzić wywiady swobodne, a bez wiedzy kontekstowej nie uzyskasz z nich żadnych wniosków prócz tych wynikających wprost z treści.
Badania jakościowe wymagają przede wszystkim krytycznej analizy samej metody, a zawężanie pewnych obszarów już na wstępie może doprowadzić Cię do tego że przeprowadzisz kilka wywiadów i wywnioskujesz pewne mechanizmy które mogą okazać zupełnie przypadkowe.
Pozdrawiam
Ritter
*****
Posty: 610
Rejestracja: pn cze 25, 2007 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Ritter »

Wybrałam badania jakościowe a dokładniej wywiad swobodny.
Proponuję przeprowadzić analizę zawartości forów internetowych na których piszą osoby, które wyjechały. Ja znam co najmniej trzy a na pewno jest więcej. A dopiero potem wywiad swobodny. Jeśli nie masz pojęcia o problemie to desk jest wskazany, bo jak zamierzasz napisać scenariusz wywiadu?
Stirlitz idąc przez Unter den Linden zauważył człowieka zamalowującego napis na ścianie.
Moderator - pomyślał Stirlitz.
Awatar użytkownika
anliss
**
Posty: 4
Rejestracja: sob maja 14, 2011 2:00 am

Post autor: anliss »

Witam,
ja natomiast zaryzykuję pogląd, że Polacy wcale nie odseparowują się od siebie w UK. Co więcej, trzymają się razem, ponieważ to daje im taką namiastkę polskości.
Byłam rok w UK, znałam tam mnóstwo Polaków, oni też znali innych Polaków, z którymi utrzymywali świetne relacje.
Koleżanka z czasów liceum też przebywała w UK (ja w Belfaście, ona w okolicach Londynu) i też miała podobne wrażenia. Polacy, którzy w ojczystym kraju nie chodzili do kościoła tam zaczęli, bo była to okazja do poznania innych Polaków.

Ale to tylko taka moja skromna opinia.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ