Witamy w socjologia.pl - polski wortal socjologiczny
  » Strona główna » Konkursy » Poleć nas » Kontakt
 Menu
· Strona główna
· Aktualności
· Ankiety
· Archiwum
· Dodaj Newsa
· Downloads
· Dzienniki użytkowników
· Encyklopedia
· FAQ
· Linki
· Napisz do nas
· Prywatna wiadomość
· Recenzje
· Rekomenduj nas
· Statystyki
· Szukaj
· Top 10
· Twoje konto
 Informacje
Aktualnie jest 261 gość(ci) i 0 użytkownik(ów) online.

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj
 Linki
· słuchowiska
· wydawnictwo
· gra w kropki

Krzyżanowski Piotr, Nowak Paweł (red.) – Manipulacja w języku

Książka autorstwa P. Krzyżanowskiego i  P. Nowaka pt. „Manipulacja w języku” jest, jak wskazuje na to sam tytuł, o wykorzystywaniu języka w manipulacji. W opisywanej pozycji można odnaleźć wiele odpowiedzi na interesujące czytelnika zagadnienia, takie jak przykładowo przedstawienie form oddziaływania na świadomość i zachowanie odbiorcy, które określane są mianem manipulacji. Oprócz tego czytelnik uzyskuje informacje o języku manipulacji, celach i środkach manipulacji, znaczeniu rodzaj kanału komuniko­wania i środków przekazu.
Sposób prezentacji tekstu jest nie tylko teoretyczny, ale również książka zawiera analizy materiałowe. Co zdecydowanie zwiększa wartość tejże pozycji książkowej, ponieważ daje czytelnikowi możliwość skonfrontowania teorii z rzeczywistością. Mamy możliwość uzyskania informacji o zjawisku manipulacji w języku polityki i reklamy, ale nie tylko, bo także mowa jest o manipulacji w informacji prasowej i telewizyjnej, dyskusji internetowej, tekście artystycznym oraz w komunikacji literackiej.
Za pomocą manipulacji człowiek ma możliwość uzyskania tego czego pragnie, a możliwe jest to do osiągnięcia poprzez znajomość technik wykorzystania manipulacji w języku. A książka „Manipulacja w języku” zawiera wszystkie niezbędne informacje do osiągnięcia tego celu.

Dodane: November 26th 2007
Recenzent: Anita
Wynik:
Odsłon: 6113
Język:

  

[ Powrót do indeksu recenzji | Komentarz końcowy ]

projekt: © 2004 Legion