Witamy w socjologia.pl - polski wortal socjologiczny
  » Strona główna » Konkursy » Poleć nas » Kontakt
 Menu
· Strona główna
· Aktualności
· Ankiety
· Archiwum
· Dodaj Newsa
· Downloads
· Dzienniki użytkowników
· Encyklopedia
· FAQ
· Linki
· Napisz do nas
· Prywatna wiadomość
· Recenzje
· Rekomenduj nas
· Statystyki
· Szukaj
· Top 10
· Twoje konto
 Informacje
Aktualnie jest 247 gość(ci) i 0 użytkownik(ów) online.

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj
 Linki
· słuchowiska
· wydawnictwo
· gra w kropki

Woskowski Jan - Socjologia wychowania

   W dzisiejszych czasach wychowanie dziecka nie jest zadaniem łatwym. Prawdopodobnie jest trudniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Niezwykle cenną pomocą okazuję się być szeroki dostęp do przeróżnych materiałów pomocniczych, do której nie mieli dostępu nasi dziadkowie ani nawet nasi rodzice.
   Ciekawą propozycją z przytoczonych powyżej tzw. materiałów pomocniczych stanowi publikacja Jana Woskowskiego pt. ,,Socjologia wychowania”, w której prezentuje on socjologie wychowania jako jedną z dziedzin socjologii ściśle związaną z pedagogiką społeczną.
   Książka J. Woskowskiego składa się z sześciu rozdziałów, które razem tworzą spójną całość omawiając ważniejsze problemy z zakresu socjologii wychowania oraz uwzględniając zagadnienia z dziedziny wychowania przedszkolnego.
   Lektura niniejszej publikacji umożliwia czytelnikowi zapoznanie się ze społecznymi uwarunkowaniami społecznymi. Ukazuje zachodzące w nim zmiany oraz podstawowe kategorie socjologii niezbędnych do analizy oraz opisu zjawisk i procesów wychowawczych.
   Treść książki, jaki i jej konstrukcja stanowią uporządkowany i przejrzysty układ, który zainteresuje nie tylko pedagogów, ale chętnie sięgną po niego rodzice.

Dodane: August 28th 2009
Recenzent: Małgorzata
Wynik:
Odsłon: 4515
Język:

  

[ Powrót do indeksu recenzji | Komentarz końcowy ]

projekt: © 2004 Legion