Witamy w socjologia.pl - polski wortal socjologiczny
  » Strona główna » Konkursy » Poleć nas » Kontakt
 Menu
· Strona główna
· Aktualności
· Ankiety
· Archiwum
· Dodaj Newsa
· Downloads
· Dzienniki użytkowników
· Encyklopedia
· FAQ
· Linki
· Napisz do nas
· Prywatna wiadomość
· Recenzje
· Rekomenduj nas
· Statystyki
· Szukaj
· Top 10
· Twoje konto
 Informacje
Aktualnie jest 236 gość(ci) i 0 użytkownik(ów) online.

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj
 Linki
· słuchowiska
· wydawnictwo
· gra w kropki

Lergetporer-Jakimow Anna (red.) - Edukacja regionalna młodzieży w rodzinie, szkole i środowisku

   Edukacja regionalna jak przekonuje nas o tym codzienność z jednej strony jest obszarem nowym, z drugiej zaś pamiętającym bardzo dawne czasy. Zauważalne jest to w sferze różnorodnych działań podejmowanych zarówno przez rodziców, pedagogów czy działaczy oświatowo-kulturalnych.
   Jak się jednak okazuje edukacja regionalna młodzieży w rodzinie, szkole i środowisku jest pomysłem stosunkowo młodym, co można zauważyć w publikacji Anny Lergetporer-Jakimow pt. Edukacja regionalna młodzieży w rodzinie, szkole i środowisku.
   Treści niniejszej książki są ujęte w dwóch rozdziałach. Pierwszy rozdział zajmuje się zagadnieniem ukazującym zależności zachodzące pomiędzy edukacją regionalną a rodziną, natomiast drugi zależności pomiędzy młodzieżą a regionalizmem.
   Wykład całego opracowania składa się z uporządkowanych i przejrzystych materiałów konferencyjnych, Konferencji która odbyła się w Szczawnie Zdroju 27 kwietnia 2001 oraz XXIV Dolnośląskich Spotkań Regionalnych w Jaworze 11-12 maja 2001 roku. Lektura treści niniejszej książki dostarczy czytelnikowi obszernej treści z dziedziny edukacji regionalnej młodzieży w rodzinie, szkole i środowisku.
   Warto zwrócić uwagę na niezwykły walor recenzowanej pracy, który można upatrywać w wypowiedziach wyrażonych w różnych formach przez dolnośląskich regionalistów. Zagadnienia opisane w niniejszej książce stanowią obraz współdziałania towarzystw regionalnych, które wykazują potrzebę współdziałania z rodziną i szkołą, co zagwarantowałoby skuteczne zbliżenie młodzieży do dziedzictwa narodowego, jak też pielęgnowania i szanowania tradycji polskich i innych narodów.

Dodane: August 28th 2009
Recenzent: Małgorzata
Wynik:
Odsłon: 3065
Język:

  

[ Powrót do indeksu recenzji | Komentarz końcowy ]

projekt: © 2004 Legion