Witamy w socjologia.pl - polski wortal socjologiczny
  » Strona główna » Konkursy » Poleć nas » Kontakt
 Menu
· Strona główna
· Aktualności
· Ankiety
· Archiwum
· Dodaj Newsa
· Downloads
· Dzienniki użytkowników
· Encyklopedia
· FAQ
· Linki
· Napisz do nas
· Prywatna wiadomość
· Recenzje
· Rekomenduj nas
· Statystyki
· Szukaj
· Top 10
· Twoje konto
 Informacje
Aktualnie jest 171 gość(ci) i 0 użytkownik(ów) online.

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj
 Linki
· słuchowiska
· wydawnictwo
· gra w kropki

Ilg Frances L., Bates Ames Louise, Baker Sidney M. - Rozwój psychiczny dziecka od 0 do 10 lat. Poradnik dla rodziców, psychologów i lekarzy

   Podstawowym, naturalnym środowiskiem oraz fundamentalną komórką społeczną w życiu każdego człowieka jest rodzina. Jest jedną z najważniejszych instytucji społecznych, która prowadzi do zaspokojenia podstawowych potrzeb społeczeństwa. Jednak pełnia rodzinnego szczęścia następuje zazwyczaj wtedy, gdy w rodzinie pojawi się dziecko.
   Dziecko jak każda istota ludzka stanowi niepowtarzalną indywidualność zarówno w najbliższym otoczeniu jakie tworzy rodzina, jak również jest kształtowana przez czynniki świata zewnętrznego. Bardzo duży wpływ na zachowanie dziecka ma zarówno odziedziczona przez dziecko struktura fizyczna, a także etap rozwoju jaki w danym momencie osiągnie.
   Na pewno nie jeden rodzic zastanawiał się tysiące razy nad dziwnymi zachowaniami swojej pociechy, które wzbudzało niepokój jak również typowymi, zwyczajnymi kłopotami związanymi z wychowaniem dziecka. Poradnik Ilga Francesa L. i Bates’a Ames’a Louise’a i Baker’a Sidney’a M. pt. Rozwój psychiczny dziecka od 0 do 10 lat. Poradnik dla rodziców, psychologów i lekarzy, pomoże zrozumieć zarówno specyficzne zachowania dziecka jak i przyswoić wiedzę z zakresu zdrowia fizycznego i psychicznego dziecka, zanim się jeszcze się one pojawią.
   Publikacja Ilga Francesa L. i Bates’a Ames’a Louise’a oraz Baker’a Sidney’a M. składa się dwudziestu dwóch rozdziałów , z których każdy w szczegółowy sposób przybliża tematykę rozwoju psychicznego dziecka od 0 do 10 lat.
   Niniejsza lektura poradnika dla rodziców, psychologów i lekarzy stanowi bogaty zbiór zagadnień dotyczących rozwoju dziecka, które poszerzą zasób wiedzy każdego czytelnika sięgającego po niniejszą książkę.
   Całość opracowania prowadzona jest w spójny, konsekwentny i przejrzysty sposób, co czyni ją pożądaną lekturą dla każdego rodzica.

Dodane: August 28th 2009
Recenzent: Małgorzata
Wynik:
Odsłon: 2850
Język:

  

[ Powrót do indeksu recenzji | Komentarz końcowy ]

projekt: © 2004 Legion