Witamy w socjologia.pl - polski wortal socjologiczny
  » Strona główna » Konkursy » Poleć nas » Kontakt
 Menu
· Strona główna
· Aktualności
· Ankiety
· Archiwum
· Dodaj Newsa
· Downloads
· Dzienniki użytkowników
· Encyklopedia
· FAQ
· Linki
· Napisz do nas
· Prywatna wiadomość
· Recenzje
· Rekomenduj nas
· Statystyki
· Szukaj
· Top 10
· Twoje konto
 Informacje
Aktualnie jest 244 gość(ci) i 0 użytkownik(ów) online.

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj
 Linki
· słuchowiska
· wydawnictwo
· gra w kropki

Edmüller Andreas, Wilhelm Thomas - Metody manipulacji

   Nikt z nas nie uwierzy jak często jesteśmy poddawani manipulacji. Manipulują nami media, politycy, szefowie a nawet członkowie własnych rodzin. Nieświadomi, jak wielkie działanie ma manipulacja łatwo się jej poddajemy, wykonując czynności zupełnie nie związane z naszym własnym interesem. Jednak samo pojęcie manipulacji nie jest całkowicie oczywiste, ponieważ nie każdą próbę wpływania na człowieka można nazwać manipulacją.
   W związku z powyższym można zadać sobie pytanie, jak walczyć z manipulacją lub w jakim stopniu się jej ustrzec? Z pomocą przychodzi nam książka Andreasa Edmullera i Thomasa Wilhelma ,,Metody manipulacji”, która w bardzo przystępny sposób odnosi się do różnych rodzajów manipulacji oraz wskazuje metody, które pomogą nam skutecznie się przed nią bronić.
   Treści książki Andreasa Edmullera i Thomasa Wilhelma pt. ,,Metody manipulacji” są ujęte w czterech rozdziałach, z których każdy obejmuje określony temat.
   W części pierwszej autorzy przybliżają nam istotę pojęcia manipulacji. Czym jest? Jak działa? Następnie w części drugiej przedstawione zostały podstawowe strategie manipulacji, w tym strategie blokady, strategię ,,byle do celu”, sabotaż podczas rozmowy oraz po rozmowie. W dalszej, trzeciej części zaprezentowane zostały eleganckie metody obrony przed manipulacją. Kończąc niniejszą książkę, w rozdziale czwartym autorzy ukazali całą gamę pułapek argumentacyjnych i pseudoargumentów z zakresu manipulacji.
   Lektura niniejszej książki stanowi dla czytelnika niezwykle cenną pomoc w poszerzeniu wiedzy na temat manipulacji i zagadnień z nią związanych. Jest lekturą dla wszystkich bez wyjątku, a przede wszystkim tych którzy cenią sobie swój czas, ponieważ książka w sposób fachowy, uporządkowany i przejrzysty pozwala na efektywne wykorzystanie przyswojonej wiedzy.

Dodane: August 28th 2009
Recenzent: Małgorzata
Wynik:
Odsłon: 3227
Język:

  

[ Powrót do indeksu recenzji | Komentarz końcowy ]

projekt: © 2004 Legion