Witamy w socjologia.pl - polski wortal socjologiczny
  » Strona główna » Konkursy » Poleć nas » Kontakt
 Menu
· Strona główna
· Aktualności
· Ankiety
· Archiwum
· Dodaj Newsa
· Downloads
· Dzienniki użytkowników
· Encyklopedia
· FAQ
· Linki
· Napisz do nas
· Prywatna wiadomość
· Recenzje
· Rekomenduj nas
· Statystyki
· Szukaj
· Top 10
· Twoje konto
 Informacje
Aktualnie jest 175 gość(ci) i 0 użytkownik(ów) online.

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj
 Linki
· słuchowiska
· wydawnictwo
· gra w kropki

socjologia.pl :: Zobacz temat - komentarze nacechowane negatywnymi emocjami
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj i zobacz wiadomościZaloguj i zobacz wiadomości   ZalogujZaloguj 

komentarze nacechowane negatywnymi emocjami

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    socjologia.pl Strona Główna -> Obok socjologii ale w związku
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
mc

PostWysłany: Sob Sie 11, 2012 12:05 pm    Temat postu: komentarze nacechowane negatywnymi emocjami Odpowiedz z cytatem

Jak dla wielu z Was i dla mnie sfera internetu stanowi przedmiot badań. Po raz drugi naiwna obserwacja rzeczywistości wirtualnej pchnęła mnie w ręce zjawiska "komentowania". Pierwszy raz zainteresowałem się tym zjawiskiem przeglądając komentarze na serwisach plotkarskich typu Pudelek.pl. Kto tego jeszcze nie przeglądał niech żałuje. Komentarze na tego typu portalach są nacechowane bardzo negatywnie. Jak to interpretować? Moim zdaniem z jednej strony mam do czynienia z tematami, które mają siłę gromadzenia negatywnie nacechowanych komentarzy (celebryci), a z drugiej strony anonimowość i samo nagromadzenie tak wielu negatywnych komentarzy ośmiela innych.

Ku swojemu zdziwieniu natknąłem się na artykuł celujący wprost w to co mnie przez pewien czas interesowało i co również teraz wzbudza we mnie ...pozytywne emocje.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/naukowcy-negatywne-emocje-paliwem-wielu-dyskusji-w,1,5215044,wiadomosc.html

Kreuje się nam nowa gałąź badawcza w socjologii? Co o tym myślicie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Shingao

PostWysłany: Czw Sie 16, 2012 3:55 pm    Temat postu: Re: komentarze nacechowane negatywnymi emocjami Odpowiedz z cytatem

Cytat:
(...) Komentarze na tego typu portalach są nacechowane bardzo negatywnie. Jak to interpretować? Moim zdaniem z jednej strony mam do czynienia z tematami, które mają siłę gromadzenia negatywnie nacechowanych komentarzy (celebryci), a z drugiej strony anonimowość i samo nagromadzenie tak wielu negatywnych komentarzy ośmiela innych.

Kluczowym pojęciem jest tu "rozhamowanie" (ang. disinhibition). W internecie występuje złudzenie anonimowości. Przez anonimowość nie ma kontroli społecznej i zarazem sankcji społecznych. Brak sankcji to brak hamulców.

Cytat:

Kreuje się nam nowa gałąź badawcza w socjologii? Co o tym myślicie?

Nie dzielmy włosa na czworo, a socjologii na kolejne subdyscypliny. Gałąź SOCJOLOGIA INTERNETU już nie wystarczy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomasz456
**

PostWysłany: Nie Wrz 02, 2012 2:37 pm    Temat postu: Re: komentarze nacechowane negatywnymi emocjami Odpowiedz z cytatem

to "rozluźnienie" dotyczy głównie młodzież, która brak odwagi i intelektu odbija sianiem agresji w Internecie
Shingao

PostWysłany: Pon Wrz 03, 2012 2:24 pm    Temat postu: Re: komentarze nacechowane negatywnymi emocjami Odpowiedz z cytatem

Cytat:
to "rozluźnienie" dotyczy głównie młodzież, która brak odwagi i intelektu odbija sianiem agresji w Internecie

Tak się Tobie wydaje, czy opierasz się na jakiś badaniach?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jack2
**

PostWysłany: Sob Gru 01, 2012 5:08 pm    Temat postu: Re: komentarze nacechowane negatywnymi emocjami Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Kluczowym pojęciem jest tu "rozhamowanie" (ang. disinhibition). W internecie występuje złudzenie anonimowości. Przez anonimowość nie ma kontroli społecznej i zarazem sankcji społecznych. Brak sankcji to brak hamulców.

No i oczywiscie internet sam w sobie nie jest przyczyna negatywnych komentarzy u niektorych. Tak jak alkohol nie jest przyczyna agresji.
To tylko srodki do wyladowania zrepresjonowanych emocji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    socjologia.pl Strona Główna -> Obok socjologii ale w związku Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

Skocz do: