Witamy w socjologia.pl - polski wortal socjologiczny
  » Strona główna » Konkursy » Poleć nas » Kontakt
 Menu
· Strona główna
· Aktualności
· Ankiety
· Archiwum
· Dodaj Newsa
· Downloads
· Dzienniki użytkowników
· Encyklopedia
· FAQ
· Linki
· Napisz do nas
· Prywatna wiadomość
· Recenzje
· Rekomenduj nas
· Statystyki
· Szukaj
· Top 10
· Twoje konto
 Informacje
Aktualnie jest 144 gość(ci) i 0 użytkownik(ów) online.

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj
 Linki
· słuchowiska
· wydawnictwo
· gra w kropki

socjologia.pl :: Zobacz temat - Ile lat do rewolucji społecznej?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj i zobacz wiadomościZaloguj i zobacz wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ile lat do rewolucji społecznej?
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    socjologia.pl Strona Główna -> Tropiciele konfliktów społecznych
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
mc

PostWysłany: Sob Wrz 10, 2011 8:11 pm    Temat postu: Ile lat do rewolucji społecznej? Odpowiedz z cytatem

Ile lat do rewolucji społecznej? I jakie klasy? Podłoże etniczne?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Tomasz456
**

PostWysłany: Nie Wrz 02, 2012 2:39 pm    Temat postu: Re: Ile lat do rewolucji społecznej? Odpowiedz z cytatem

już niedługo Smile
Shingao

PostWysłany: Pon Wrz 03, 2012 5:40 pm    Temat postu: Re: Ile lat do rewolucji społecznej? Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ile lat do rewolucji społecznej? I jakie klasy? Podłoże etniczne?

Jak już jesteśmy przy takim temacie, to zacznijmy od rzeczy podstawowych. Czym dla Ciebie jest rewolucja społeczna?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mc

PostWysłany: Sro Paź 10, 2012 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rewolucja to termin powszechnie znany, definiowanie go jest zbędne Shocked.
No ale faktem jest, że w Europie obserwujemy (nie mówię o Bliskim Wschodzie) obserwujemy małe zrywy rewolucyjne (na podłożu ekonomiczno-etnicznym i ekonomicznym choć ta uwaga dotyczy Grecji-państwa wielokulturowego) rozciągnięte w czasie do tego stopnia, że za kilkanaście lat (być może) powiemy, że rewolucja się skończyła i trwała lat 20. Raczej ewolucja? Czy po prostu pierwsze oznaki wypalenia systemu? Czeka nas coś większego?
Powrót do góry
Shingao

PostWysłany: Sro Paź 10, 2012 11:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Rewolucja to termin powszechnie znany, definiowanie go jest zbędne Shocked.

Powszechnie znany, ale różnie rozumiany. Termin rewolucja jest nadużywany przez media i w potocznym języku. Dlatego zapytałem się co Ty rozumiesz przez to pojęcie.
Powrót do góry
mc

PostWysłany: Czw Paź 11, 2012 3:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytasz jak pierwszoklasistę Wink. A tak na serio, to nie uważasz, że to trochę nie za dobry sposób wychodzić w dyskusji od definiowania pojęć? Zrozumiałbym jeśli spytałbyś o jakiś empiryczny przykład rewolucji, to mielibyśmy dobrą bazę do dyskusji. Ale zamykać się w jakiejś idealistycznej definicji i to jej podporządkowywać tok rozumowania, zamiast prowadzić dyskusję i na jej podstawie... u jej kresu, zdefiniować sobie rewolucję Crying or Very sad .... Nie sądzisz?
Powrót do góry
Shingao

PostWysłany: Czw Paź 11, 2012 9:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak pierwszoklasistę? Przesadzasz.

Prace dyplomową zwykle zaczyna się właśnie od zdefiniowania podstawowych pojęć. Bo ma to sens. Nie oczekuję od Ciebie suchej, naukowej regułki jakiegoś profesóra. Zapytałem się tylko co Ty przez tę rewolucję rozumiesz. Jak mamy dyskutować, skoro każdy pewnie co innego rozumie przez to słowo? Nie dogadamy się wtedy.

Czy umasowienie się telefonów komórkowych oraz internetu jest rewolucją? Jest. Może bardziej to rewolucja technologiczna niż społeczna, ale jednak miała duży wpływ na społeczeństwa. Ponoć niedawna "arabska wiosna" nie odbyłaby się, bez portali społecznościowych. Czy "arabska wiosna" to już rewolucja?

Czy upadek komunizmu w Polsce w '89 to już rewolucja społeczna, czy tylko transformacja ustrojowa?

Przykład jest jak najbardziej mile widziany. Very Happy
Powrót do góry
mc

PostWysłany: Czw Paź 11, 2012 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prace naukowe zaczyna się od metodologii Confused , ale spoko, powszechny błąd. Twisted Evil Dlatego właśnie nie ma po co definiować pojęcia rewolucji, bo za tym słowem kryje się cała rodzina różnego rodzaju zjawisk, które mają jakąś jedną wspólną cechę. No i właśnie, jaka to cecha? Co cechuje każde wymienione przez Ciebie zjawisko? Może spytam inaczej, czy Twoim zdaniem można powiedzieć, że każde zjawisko ma w sobie rewolucję? Nie pytaj więc mnie jak definiować rewolucję, dając mi do wyboru kilka zjawisk społecznych Wink bo każde z nich ma w sobie rewolucję. Cool

Nie pytaj więc od jakiego momentu zaczyna się rewolucja, ani kiedy rewolucja się kończy, bo zmiana ma charakter ciągły, pytaj raczej gdzie i kiedy jest najsilniejsza.
Powrót do góry
Shingao

PostWysłany: Czw Paź 11, 2012 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy możemy zacząć dyskusję od metodologii :P

Zacząłeś dyskusję pytaniem. Czy jest to pytanie na które nie znasz odpowiedzi, czy też znasz ale chcesz je skonfrontować z innymi?
Powrót do góry
Shingao

PostWysłany: Sob Paź 13, 2012 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest ta Twoja rewolucja społeczna?

http://forsal.pl/artykuly/654355,reportaz_z_grecji_ulica_sie_radykalizuje_sytuacja_moze_wymknac_sie_spod_kontroli.html
Powrót do góry
mc

PostWysłany: Nie Paź 14, 2012 4:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytasz, czy człowiek stawia hipotezy? Ja myślę, że jeżeli człowiek pyta o daną rzecz, to tą rzecz spostrzegł kiedyś i teraz ją postrzega. Tak więc, jeżeli miałbym odpowiedzieć na Twoje pytanie, to powiedziałbym...pytając, człowiek oczekuje konfrontacji.

uuuu...aaaa.
Powrót do góry
mc

PostWysłany: Nie Paź 14, 2012 4:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Ta moja rewolucja"? Czy się identyfikuję? Klasa średnia identyfikuje się na końcu. Cool

uuu....aaa.
Powrót do góry
Shingao

PostWysłany: Wto Paź 16, 2012 10:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic nie pisałem o identyfikacji. Dokonujesz dziwnych nadinterpretacji.

Czy o taką "rewolucję" chodzi?

http://forsal.pl/artykuly/654708,kryzys_w_europie_coraz_silniej_zacheca_do_secesji.html
Powrót do góry
mc

PostWysłany: Wto Paź 16, 2012 11:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nadinterpretacja? Niekoniecznie. Pytasz mnie bowiem o przekonania, a jako "badacz" przez małe "b" i wzięte w cudzysłów...takowych nie posiadam.

Zdajesz sobie sprawę, że tak naprawdę jesteśmy ślepi Cool i nie dostrzegamy zachodzących wokół nas zjawisk?
Powrót do góry
mc

PostWysłany: Wto Paź 16, 2012 11:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Identyfikacja i nadinterpretacja to słowa, które kojarzą mi się z psychologią. Zgadłem?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    socjologia.pl Strona Główna -> Tropiciele konfliktów społecznych Wszystkie czasy w strefie
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: