Witamy w socjologia.pl - polski wortal socjologiczny
  » Strona główna » Konkursy » Poleć nas » Kontakt
 Menu
· Strona główna
· Aktualności
· Ankiety
· Archiwum
· Dodaj Newsa
· Downloads
· Dzienniki użytkowników
· Encyklopedia
· FAQ
· Linki
· Napisz do nas
· Prywatna wiadomość
· Recenzje
· Rekomenduj nas
· Statystyki
· Szukaj
· Top 10
· Twoje konto
 Informacje
Aktualnie jest 172 gość(ci) i 0 użytkownik(ów) online.

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj
 Linki
· słuchowiska
· wydawnictwo
· gra w kropki

socjologia.pl :: Zobacz temat - Nasz kwartalnik - SOCJOLOGIA.PL
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj i zobacz wiadomościZaloguj i zobacz wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nasz kwartalnik - SOCJOLOGIA.PL
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    socjologia.pl Strona Główna -> Pomysł na wortal
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Xylomena

PostWysłany: Pon Kwi 13, 2009 10:33 am    Temat postu: Nasz kwartalnik - SOCJOLOGIA.PL Odpowiedz z cytatem

Temat jest newsem prasowym samym w sobie Wink, ale żeby było zgodnie z regułami wyznaczonymi przez moda, że ma być news z prasy, a nie o prasie, to zaraz wyszperam, co w pierwszym numerze Socjologii pl jest najciekawsze (poza pokłosiem konkursu, który zamnknęliśmy, z którego numer chwycił aż 9 prac) - 122 strony ma kwartalnik. Kolejne wydanie w lipcu.
Na początek najbardziej prowokacyjny fragment gościa, który się podpisuje "naczelnik, też małpa" (a więc naszego naczelnego), ze "Wstępniaka, który nie przeszedł":

Cytat:
Od dawna zadaję sobie pytanie, co nowego nauki społeczne w Polsce dały obywatelom, którzy płacą za zawartość garnka utrzymywanych przez państwo naukowców. Czym się obywatelom odpłaciliście za to, że Was utrzymują?

I nieco kryptoreklamy (bo z arytykułów nadesłanych są tylko moi "Zakładnicy niespełnienia"):
Cytat:
Mężczyzna nie jest wyjątkiem od tej reguły, dlatego bez kobiety nie mógłby myśleć, rozpoznawać słów i nadawać im jakikolwiek znaczenie. Na tym polega egzystencjalna pomocniczość kobiety dla mężczyzny. Nie na tym, aby mógł on dać upust swoim chuciom, ani na tym by mógl on płodzić potomków za pomocą kobiet, podtrzymywać tzw. gatunek. Na tym by mógł on być człowiekiem...

Cokolwiek to oznacza i czy wyjaśnia małpiość naczelnego (bo bez kobiety?), warto przekonać się osobiście. Ręczę, że nijakich pozycji w numerze nie znajdziecie, chociaż graficznie periodyk jeszcze odstaje od normy (poza cudną okładką).

Do pisania zapraszam wszystkich za pomysłodawcą. Pismo jest otwarte dla osób przymierzających się dopiero do świata nauki. Choć i doświadczonych badaczy, którzy nie lubią zamazywać wywodów nadmiarem cytatów i konwencji naukowej (polskiej konwencji, bo amerykanie nie przez to nas prześcigają, że w kółko drepczą wokół powoływania się na innych). Nikt nie odrzuci artykułu z powodu nie obranej przez autora metodologii, byle umiał przedstawiać prawdziewie swoją koncepcję i nie publikowaną (także nie proponowaną) nigdzie indziej. Artykuły można nadsyłać na adres: socjologia@socjologia.pl
socjopat

PostWysłany: Wto Kwi 14, 2009 6:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie wyjąłem ze skrzynki dwa egzemplarze i mnie lekko przytkało jak przeczytałem Współpracownicy Very Happy

Xylomeno gratuluję publikacji Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FrancisBegbie

PostWysłany: Wto Kwi 14, 2009 10:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

na wstępie - również jestem zaskoczony klauzurą Współpracownicy - miłe, ale czy aż tacy z nas współpracownicy czy darmozjadzi ?:P ok, nie żartuję już...;-)

Jeżeli chodzi o sam kwartalnik. Szata de facto jest trochę lipna, wyciągając pismo z koperty pierwsze zobaczyłem je tyłem, a że czekałem na książkę pierwsze co powiedziałem to: K.. m... znowu mojej mamy reklamówki :p pewnie z bron prix;u.. Jednak gdy dostrzegłem, że to socjologia.pl i po przeczytania wstępniaka odnoszącego się do konkursu dnia z życia socjologia - stwierdziłem, iż faktycznie fotka jest trafiona, jak najbardziej jest na miejscu i co mnie zaskoczyło nie ma tutaj wałkowanej dyskryminacji, która mogłaby być uzasadniona. Dzień z życia SOCJOLOGA - legitymizuje poniekąd zabieg użycia fotki męskiej a tak się nie stało. Wnętrze jak już wspomniała X. jest de facto trochę ubogie, ale może i dobrze - bo nie sztuka wrzucić 70% reklam a resztę wypełnić treścią (patrz: Magazyn MACHINA).

Co jeszcze zwróciło moja uwagę? użycie wątku z forum, bo de facto jest to istotny element samego tytułu i został wykorzystany. Co prawda do końca nie jest to innowacja, bo również przywoływana już machina zwróciła uwagę na swoje forum i także publikowała (tylko) wyrywkowo wypowiedzi.

Nie mogę się wypowiedzieć o pracy nadesłanej, której nie czytałem - i za to sorry X. ale jutro to nadrobię :-)

Reszta już była przeczytana, jednak zrobię to raz jeszcze.

W rezultacie - zapomniałem o tym kwartalniku, a wyszła moim zdaniem ciekawa alternatywa, jeżeli ktoś chce poczytać a nie obejrzeć.
Powrót do góry
socjopat

PostWysłany: Sro Kwi 15, 2009 8:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

więc wypada ogłosić kolejny konkurs - współpracownicy Wink
Powrót do góry
EnOKa

PostWysłany: Sro Kwi 15, 2009 9:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świetna sprawa ten kwartalnik!
No i oczywiście trzeba pochwalić NACZELNEGO za to, że nie zapomniał o współpracownikach i przesłał im po 2 egzemplarze Very Happy
Powrót do góry
Xylomena

PostWysłany: Sro Kwi 15, 2009 5:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawa świetna, bo to fajnie, gdy z pracy coś powstaje, rodzi się w oczach, a nie gdy podłączać się tą swoją pracą pod coś gotowego, ugruntowanego, z czego wiadomo co będzie, w jakim nakładzie się sprzeda itd. Tylko że...
Największym brakiem naszego pisma jest niewidoczność. Nie zajrzałam jeszcze do żadnego empiku (bo może tam), ale tak na oko (jak przechodzę codziennie przez Dworzec Centralny, mijając punkty niemal pękające od tytułów), ten pierwszy nakład jest adresowany do zamkniętego kręgu odbiorców (rozdzielony), no bo nigdzie go nie widać Sad Confused .
A myślę, że znalazłby nabywców, bo rzadko to bywa, żeby periodyki socjologiczne (bezkonkurencyjne Studia Socjologiczne wypełniające biblioteki uczelniane) dały się czytać bez odpływów myślowych, jak najdalej od tekstu. Psychologowie wyprzedzili nas pod tym względem (przyswajalności), swoimi Charakterami, czy Kulturą Popularną (tu wszystkie nauki społeczne), chociaż nic bardziej pasjonującego od socjologii być nie może Cool
Coś z tym trzeba zrobić. Przydałoby się wystawić pismo na sprzedaż przynajmniej przez internet, może zrobić całą podstronkę? Bazę forumową ma już na starcie o niebo lepszą, niż nie jedno pismo istniejące latami.
FrancisBegbie

PostWysłany: Wto Kwi 21, 2009 5:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dałem numer kadrze i w kole u mnie na ucz. Prawdopodobnie ktoś zareaguje, może ktoś komuś coś powie o nowym tworze socjologicznym - zobaczymy czy do przyszłego numeru coś się zakręci - mam nadzieję :-)
Powrót do góry
Xylomena

PostWysłany: Wto Kwi 21, 2009 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomek upowszechnia dobrą nowinę, że kwartalnik można kupować internetowo, ale ja już chyba na wszystkie sposoby zwyobracałam zawartość linku wydawnictwa i nie rozkminiłam jak miałoby działać zamawianie Crying or Very sad.
(Na przyszłość sposób nabywania warto chyba umieścić w samym numerze, choćby dla takich ciemnych mas jak ja.)
socjopat

PostWysłany: Wto Kwi 21, 2009 7:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jasne, wszystko się da Razz
Powrót do góry
socjopat

PostWysłany: Sob Maj 09, 2009 7:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

warto się postarać o jakąś zakładkę dla kwartalnika, dla zainteresowanych - tak się prezentuje okładka pierwszego numeru:

Ostatnio zmieniony przez socjopat dnia Pon Lis 21, 2011 9:06 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ritter

PostWysłany: Pią Lip 10, 2009 6:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy będzie można nabyć 2 numer kwartalnika?

Pozdrawiam Smile
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
FrancisBegbie

PostWysłany: Sro Lip 07, 2010 8:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

Gratuluję i dziękuję za nowy numer. Byłem przekonany, że pomysł dawno padł.
Powrót do góry
socjopat

PostWysłany: Wto Kwi 05, 2011 8:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oto kilka skanów z drugiego numeru

trzeci numer najprawdopodobniej w sierpniu Wink

Ostatnio zmieniony przez socjopat dnia Pon Lis 21, 2011 9:08 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ritter

PostWysłany: Wto Kwi 05, 2011 9:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A można jeszcze nadsyłać artykuły?
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
socjopat

PostWysłany: Sro Kwi 06, 2011 6:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    socjologia.pl Strona Główna -> Pomysł na wortal Wszystkie czasy w strefie
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: